Öğrenmenin yaşı yok

Antalya Kepez’in Esentepe Mahallesi Muhtarı Bekir Yılmaz, dijital dönüşüme ayak uydurmak için bilgisayar kursuna katıldı. Yılmaz, mahalleliyi de kurslara davet etti

Öğrenmenin yaşı yok
Perşembe 24.09.2020
ABONE OL
Antalya'da mahallesine daha iyi hizmet etmek için bilgisayar yeteneğini geliştirmek isten muhtar kursa yazıldı. Muhtar, mahalleliye "Gelin boş durmayın, kurslara yazılarak kendinizi geliştirin" çağrısı yaptı.

MUHTAR ÖRNEK OLDU
Kepez ilçesi Esentepe Mahallesi Muhtarı Bekir Yılmaz, muhtarlıkta ikametgah ve nüfus cüzdanı örneği gibi işlemlerin dijital ortamda yapılması nedeniyle bilgisayar bilgisi olduğu için sıkıntıya düştü. Kendini geliştirmek isteyen Yılmaz, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi 'Bilgisayar Ofis Programları Kursu'na kayıt yaptırdı. Öğrenmenin yaşının olmadığını söyleyen muhtar Yılmaz, "Başkasından yardım istemek yerine kursa yazıldım. Mahalledekilere örnek olsun istedim" dedi. Mahalleliye çağrıda bulunan muhtar, "Mahallemizde boş gezen arkadaşlarımız, gelin bu kurslara yazılarak kendini geliştirin" dedi.

HAFTANIN 3 GÜNÜ
Haftanın 3 günü gerçekleşen 3 saatlik kursta 7 kişiye eğitim veriliyor. Temel bilgisayar kullanımının yanı sıra 10 parmak klavye kullanımı ve ofis programları öğretilen kurs sonunda bilgisayar sertifikası sahibi olunuyor.

SERTİFİKA ALACAK
Evrak ve belgeye önem verdiğini belirten Muhtar Bekir Yılmaz, "Sözlüden ziyade yazıya önem veriyorum. Bu nedenle muhtarlık anlayışımda her adımda belgeli çalışıyorum. Kurs buna katkı sağlayacak" diye konuştu. İlkokul mezunu olan muhtar aaçık liseye de kayıt yaptırdı. Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Ethem Çarkçı, kursunun en yaşlı öğrercisi muhtarın 'Öğrenmenin yaşı yoktur' sözüne örnek oluşturduğunu ifade etti.