'Dövmeli' çetesi yakalandı

Çaldıkları otomobillerle teknoloji marketlerinin kapısını kırarak soyan "dövmeli" lakaplı Talip T.'nin liderliğini yaptığı çete yakalandı

Pazar 19.05.2013
Son Güncelleme: Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri son 1 ayda 15 teknoloji marketini soyan bir çetenin peşine düştü. Liderliğini "Dövmeli" lakaplı Talip T.'nin yaptığı belirlenen çetenin hırsızlığa çıkmadan önce lüks otomobiller çaldığı ardından bu araçlara sahte plakalar takarak teknoloji marketlerini hedef aldığı saptandı.

KAPILARI KIRDILAR

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kent genelindeki büyük teknoloji mağazalarının güvenlik kameralarından yola çıkarak hırsızların izini sürdü. Kameralara takılan görüntülerde hırsızların sahte plaka takılı çalıntı otomobillerde mağazaların önüne geldiği ardından geri geri kapılarını kırıp soygunu gerçekleştirdiği belirlendi. Polise yakalanmamak için lüks otomobilleri çalıp maske ve kapüşon takan çete elemanları itfaiye pazarındaki bir spotçuda çaldıkları ürünleri satarken tespit edildi.

Tutuklandılar
Yapılan araştırma sonucunda çaldıkları malzemeleri satan çetenin liderliğini çeşitli suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan ve vücuduna yaptırdığı dövmelerle tanınan Talip T.'nin yaptığı saptandı. Adresleri tespit edilen çete lideri ile elemanları Tolga Ö. 18 yaşından küçük O.G. ile çalıntı malları sattığı öne sürülen F.G. gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen Talip T. ve Tolga Ö. tutuklanırken, diğer iki şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.