Doğukent yeni görünüme kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Turan Güneş Bulvarı'ndan başlayan ve Mamak'a kadar uzanan Doğukent Bulvarı'nı genişletti, kaldırımlarını yeniledi, ağaçlar dikti

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Çankaya Turan Güneş Bulvarı'ndan başlayarak Mamak'a kadar uzanan Doğukent Bulvarı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi. Yol genişletme çalışmalarının yanı sıra kaldırımların da elden geçirildiği bulvar, yemyeşil bitki örtüsüyle yeni görünümüne kavuştu. Estetik görünümlü yeni kaldırım çalışmasıyla yaya güvenliği, yayaların rahat ve konforlu yürüyüşü de sağlanmış oldu.

9 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA

Başkent'in en uzun bulvarları arasında yer alan Doğukent Bulvarı, çehre değiştirdi. Çalışmalarda kaldırımlara 9 kilometrelik bulvar boyunca 15 santimetre kalınlığında beton bordür ve 3 buçuk metre genişliğinde parke taşı döşendi. Araç sürücülerinin güvenliğini sağlamak amacıyla 9 kilometrelik yol boyunca orta refüje New Jersey'ler yerleştirildi. Bariyerlerin ortasına bitkisel toprak nakli gerçekleştiren belediye, bulvarı yemyeşil bir bitki örtüsüyle süsledi.

BİTKİ DE DİKİLDİ
Doğukent Bulvarı'nın yeşil alan çalışmalarını da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, orta refüj, sağ ve sol kaldırımlarda bitki dikimi için ayrılan yerleri yeni bir görünüme kavuşturdu. Çalışma kapsamında bulunan alana 2 bin 472 adet gelişmiş boylu ağaç (Çınar) diken Büyükşehir Belediyesi, yine aynı alana 400 bin adet çalı (Ardıç) dikimini de tamamladı.