Björn artık yok

G.Birliği Genel Menajeri Cem Onuk, "Club Brugge'le anlaşmamıza rağmen Vleminckx'in menajeri sürekli fiyat artırdı, biz de transferi kapattık" dedi

Gençlerbirliği'ne devre arasında kiralan Belçikalı golcü Björn Vleminckx, yeni sezonda Başkent ekibinde forma giymeyecek. Ara transfer döneminde Belçika'nın Club Brugge takımından kiralanan ve kısa sürede attığı gollerle kırmızı-siyahlı taraftarların sevgisini kazanan Vleminckx ile Gençlerbirliği'nin yolları ayrıldı.

Menajer fiyat artırdı

Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, "Club Brugge'le anlaşmamıza rağmen Vleminckx'in menajeri sürekli fiyat artırınca bu transferi kapattık" dedi. Belçikalı golcüyü takımda tutmak için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Onuk, "Maalesef transferi olumlu sonuçlandıramadık. Vleminckx'in menajeri süreci tıkadı" diye konuştu. Onuk, Vleminckx'in yerine yeni bir forvet oyuncusu alacaklarını sözlerine ekledi.

Çapa ile aynı uçakta gelmişti

Vleminckx'in devre arasında Gençlerbirliği'ne katılmasında Fuat Çapa'nın katkısı olmuştu. "Gladyatör" lakaplı futbolcu, ara transfer döneminde uzun yıllar Belçika'da takım çalıştıran Çapa ile aynı uçakla Başkent'e gelmiş ve kendisini sezon sonuna kadar kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalamıştı.
BİZE ULAŞIN