Çankaya'da düz ayak kaldırımlar yaygınlaşıyor

Çankaya Belediyesi engelsiz düz ayak sokakları tüm semtlere yaygınlaştırırken, araçların kapattığı kaldırımlara çözüm getiriyor.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
ABONE OL
Çankaya Belediyesi asfaltta olduğu gibi kaldırım çalışmalarına hız vererek örnek uygulamalarına devam ediyor. Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Seyranbağları bölgesinden Kolej'e doğru olan aksta kaldırım çalışmalarını hızlandırdı. Uzun zamandır yenilenmeyen kaldırımlara tam kadro giren ekipler Esat-Seyran-Kolej hattındaki Dedeefendi, Narman, Çat, Ballıbaba, Yaprak, Hacı Yolu gibi önemli sokaklarda yaptıkları çalışmaları bitirerek diğer sokaklardaki çalışmalara geçti. Hizmetin mahallelere ulaşmasındaki gecikmenin semt sakinlerini ihmal olmadığını hatırlatan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, şöyle konuştu: 'Sınırlarımız içerisinde hizmet bekleyen 3 bin 500 sokak var.

Bunların büyük bölümü büyükşehir belediyesi sorumluluğunda olmasına rağmen oradan hizmet alamadıkları için belediyemizin bütçe olanakları çerçevesinde oy vermiş vermemiş ayrımı yapmaksızın tüm hemşehrilerimize eşit hizmet sağlamak için çaba harcıyoruz. Çankayalıların asfaltıyla, kaldırımıyla, temizliğiyle hakettikleri bir çevrede yaşam sürmeleri için tüm imkanları ve ekiplerimizi seferber ettiğimizi, önümüzdeki aylarda Çankaya'da bu tür sorunların tamamen biteceğini bilmelerini isterim'
Çankaya'da herkes için engel oluşturan yüksek kaldırım uygulamalarından çevre semtlerde de vazgeçildiğini belirten Tanık, 'Engelsiz kent oluşturma çabamıza sabırla destek veren tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyor ve selamlıyorum' dedi.