Hedef marka şehir olmak

Melih Gökçek, Tema Park'taki dinozor sayısının 200'e çıkarılacağını, Ankara'nın 5 giriş kapısına 40'tan fazla saat kulesi yapılacağını açıkladı

Pazartesi 27.05.2013
Son Güncelleme: Pazar 26.05.2013
ABONE OL
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yıldız ülkenin marka şehri Ankara" konulu sunum yaptı. Altınpark Anfa Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda gençlerle bir araya gelen Gökçek, "Önemli olan bir şeyler yapmak değil, yapılana bakmaktır" dedi. Gökçek, toplantıda 2012'de yapılan çalışmaları paylaştıktan sonra 2013 yılı içinde hayata geçirilecek projeleri açıkladı.

200 DİNOZOR OLACAK

Gökçek, 2013'te hayvanat bahçesi ve Tema Park projelerini hayata geçirmeyi hedeflediklerini anlatarak, "Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olacak" dedi. Başkan Gökçek, "Tema Park'ta Dinozor Parkımız var. Burada 200 dinozor olacak, 208 metre uzunluğunda havuz yapılarak, lazer gösterileri gerçekleştirilecek" diye konuştu. Yıl sonuna kadar Uluslararası Kongre Fuar Merkezi'ni bitirmek istediklerini belirten Gökçek, inanç ve tarih müzesi hakkında da bilgi verdi.

YENİ AYDINLATMA SİSTEMİ

Ulus'tan başlayıp Çankaya Köşkü'ne kadar yeni aydınlatma direkleri dikeceklerini açıklayan Melih Gökçek, "Yeni sistemle her yer ışıl ışıl olacak" dedi. Gökçek, Ankara'nın 5 giriş kapısına 40'tan fazla saat kulesi yerleştireceklerini anlatarak, Başkent'e ithal ağaç da getirileceğini söyledi. Gökçek, Ortaköy Mezarlığı'nı bitirdiklerini, önümüzdeki ay devir işlemlerine başlanılacağını da anımsattı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ANLATTI
Gökçek, Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi'nin devam ettiğini anlatarak, Hacı Bayram- ı Veli Camii ve çevresinde yapılan restorasyon çalışmasını paylaştı. Hacı Bayram ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi Hacı Bayram'ın ruhuna uygun haline geldi" diyen Başkan Gökçek, bölgede bulunan genelevin de kaldırıldığını söyledi. Kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi veren Gökçek, "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm'de ilk 5 bin konut yapılıyor. Modern kentleşme yolunda Yeni Mamak'ta ciddi adımlar atmış olduk" diye konuştu.