Ankara ikinci kupayı kaçırdı

Hentbolda Türkiye Kupası'nı kazanan Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor, Süper Lig Play- Off serisi 4. maçında Beşiktaş'a 25-23 yenilerek çifte zaferi kaçırmanın hüznünü yaşadı

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor'un çifte zafer hayali gerçekleşmedi. Hentbolda Türkiye Kupası'nı müzesine götüren mavi-beyazlılar, Süper Lig Play-Off serisi dördüncü maçında Beşiktaş'a 25-23 yenilerek kupayı rakibine kaptırdı. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ilk yarısını Başkent ekibi 13-12 önde kapattı. Maçının ikinci bölümü nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Büyükşehir Belediye Ankaraspor, maçın son 10 dakikasına girilirken rakibi ile arasında farkı 2 sayıya çıkarmasına rağmen, Beşiktaş'ın Zelic ve Ramazan'ın gollerine engel olamadı ve rakibine 25-23 boyun eğdi.

Beşiktaş şampiyon oldu
Play-Off serisinde durumu 3-1'e getiren Beşiktaş, 2012-2013 sezonun Süper Lig şampiyonu oldu. Siyah-beyazlı takıma kupa ve madalyaları, Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu tarafından verildi. Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor'a ise ödülleri Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Mutlu Kadıoğlu tarafından verildi.

Kavga çıktı
Karşılaşmanın ilk yarısının bitiminde, salonun kafeterya bölümünde karşı karşıya gelen iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Taraftarlar birbirlerine çeşitli cisimler attı. Polisler taraftarların arasına girerek gerginliğin büyümesini engelledi. Olay sonrasında bir taraftar gözaltına alındı.