Meslek lisesinde uygulama önemli

Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Meslek Lisesi'nde 5 farklı alanda eğitim görülüyor. Okulda teorik bilgilerin yanı sıra uygulamaya da önem veriliyor

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Ankara'nın en büyük ticaret meslek lisesi bahçesine sahip olmasıyla bilinen Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Meslek Lisesi'nde 'uygulamaya' dayalı eğitim ön planda. Okul yöneticileri ve öğretmenleri, meslek lisesi öğrencilerinin teorik eğitimin yanı sıra mutlaka 'uygulama' yapması gerektiğini düşünerek, atölye çalışmalarına ve projelere ağırlık veriyor.

1998'DE AÇILDI

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 1998 yılında eğitim-öğretime başladı. 2002'de bünyesine Anadolu İletişim Meslek Lisesi'ni de katan okula, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara Valiliği arasında imzalanan protokol gereği, Ajans-Türk Vakfı kurucusu Şevket Evliyagil'in adı verildi.

EN BÜYÜK LİSE

Ticaret Meslek Lisesi'nde, 'Muhasebe ve Finansman', 'Büro Yönetimi ve Sekreterlik', 'Pazarlama ve Perakende', Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde 'Bilişim Teknolojileri ve Muhasebe', 'Finansman', Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nde ise 'Gazetecilik' ve 'Grafik- Fotoğrafçılık Teknikleri' alanları bulunuyor. Sektöre vasıflı ara eleman yetiştirmeyi amaçlayan okul 33 bin metrekare alan üzerine kurulu. Büyük bir yerleşkeye kurulu olan okul, bu özelliğiyle Türkiye'nin en büyük Ticaret Meslek Lisesi olma unvanını taşıyor.