Subaylık hayali kansere yenildi

Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli, yakalandığı kemik kanseri nedeniyle subay olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan 20 yaşındaki Mustafa Süleymanoğlu'nu ziyaret etti

Kanserle Savaş Haftası etkinlikleri kapsamında, 175. kuruluş yıldönümünü kutlayan Jandarma Genel Komutanlığı personeli, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Yakalandığı kemik kanseri nedeniyle subay olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan 20 yaşındaki Mustafa Süleymanoğlu, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personelinin ziyaretiyle moral buldu. Süleymanoğlu, Türk askerini odasında görmenin onu hayallerine götürdüğünü ve çok mutlu ettiğini söyleyerek, "Bu ziyaret, Türk Ordusu'nun hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta vatandaşının yanında olduğunun en büyük göstergesi" diye konuştu.

TÜMÖR GELİŞTİ
Kendisinin kemik kanseri hastası olduğunu, sağ bacağında tümör geliştiğini anlatan Süleymanoğlu, bacağındaki ağrıların 2013 yılının Ramazan ayında ortaya çıktığını ve çok geçmeden tanı konulduğunu söyledi.

KİMSE ŞİFA İÇİN ÜMİDİNİ KESMESİN
Mücadeleden kaçmadığını, umudunu yitirmediğini, iyileşeceğine ve tekrar sağlığına kavuşacağına inandığını dile getiren Mustafa Süleymanoğlu, "Yapılan tedavi sonrasında şu an sağlık durumum daha iyi. Yürüteçle yürümeye başladım. İyileştikten sonra hayallerim için savaşmaya devam edeceğim" dedi. Tüm kanser hastalarına mücadeleden vazgeçmemeleri çağrısında bulunan Süleymanoğlu, "Kimse umudunu yitirmesin, umut oldukça yaşam da var" diye konuştu.

ORDUMUZ İLE HER ZAMAN ÖVÜNÜYORUM
Kendisinin liseyi bıraktığını daha sonra sırf asker olabilmek için okula yeniden başladığını anlatan Süleymanoğlu, açık öğretime başladığını, okulunu bitirecekken 19 yaşında kemik kanserine yakalandığını söyledi. Hastalıkla mücadele ederken, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından kendisine yapılan ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten Süleymanoğlu, "Subaylarımızı burada görmek beni çok çok mutlu etti. Türk Ordusu ile gurur duyuyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN