Tacirler işbaşında yakalandı

Keçiören'de uyuşturucu çetelerine yönelik başlatılan kapsamlı çalışma sonuç verdi. Polisin baskın yaptığı sırada 5 kilogram esrar ile silahlarını sobada yakmaya çalışan tacirler suçüstü yakalandı

Ankara Emniyeti'nin 1 aydır sürdürdüğü takip sonucu Keçiören bölgesinde bazı grupların sokakta uyuşturucu sattığı tespit edildi. Geçen hafta düzenlenen operasyonda Atapark Mahallesi'nde faaliyet gösteren 2 kişi gözaltına alındı. Araçlarında yapılan arama sonucunda 2 buçuk kilogram esrar, 150 adet ecstasy hap, eroin, bonzai yakalandı. Zehir tacirleri tutuklanırken, polisin takibini sürdürdüğü ikinci grup ise Yakacık Mahallesi'nde tespit edildi.

SOBADA YAKMAYA ÇALIŞTILAR
Sokak satıcılığı yapan zehir tacirlerinin saklandığı gecekondu ablukaya alındı. Gecekonduyu uyuşturucu ve silah zulası olarak kullanan 4 uyuşturucu satıcısına yönelik gece yarısı baskını düzenlendi. Resmi ve sivil ekiplerin ortak yaptıkları baskın sırasında suç delillerini yok etmek isteyen tacirler evde sakladıkları 5 kilogram esrar ve 1, pompalı ile 1 ruhsatsız tabancayı sobaya atmaya çalıştı. Toz haline getirilmiş 5 kilogram esrar ile ruhsatsız olduğu belirlenen 1 av tüfeği ile 1 tabancayı sobaya atmak üzereyken enselenen H.E., I.E., M.E. ile A.T. gözaltına alındı. Zanlılar Emniyet'teki işlemlerinin ardından Adliye'ye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN