"Yedi düvelin sırtını yere getirdik"

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 5'inci kez kazanan Melih Gökçek, Adliye'deki törenle mazbatasını aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden galip çıkan ve 5'inci kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Melih Gökçek, mazbatasını aldı. Ankara Adliye Sarayı'nda düzenlenen mazbata töreninde konuşan Gökçek, "Zaferimiz büyük bir zafer. Yedi düvel birleşti. Yedi düvelin sırtını yere getirdik" dedi.

ANKARA 'DA TARİ Hİ RE KOR

Mazbatasını aldıktan sonra Adliye önünde kendisini bekleyen binlerce Ankaralı'ya hitap eden Gökçek'e AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz tarafından "Başpehlivan Kemeri" takıldı. Ankara tarihinde bir rekor kırdıklarını dile getiren Gökçek, "Ankara'da 25 belediye başkanlığının 20'sini kazanmak suretiyle zafer kazandık. Belediye Meclisi'nde yer alan 140 kişinin 99'u AK Partili" diye konuştu.

"ÇOK OY VERE NDE N BAŞLA YACAĞIZ"
Başbakan Erdoğan'a seslenen Gökçek, "4 ay sonra cumhurbaşkanlığını da böyle kutlayacağız inşallah" ifadelerini kullandı. Mazbatasını aldıktan sonra belediye hizmet binasında gazetecilerin karşısına çıkan Gökçek, "Daha önce söz verdiğim gibi bana en çok oy veren yerden çalışmalara başlayacağız. Hizmette ayrım değil sıralama yapacağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN