Beypazarı'na doğalgaz müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'a doğalgaz müjdesi verdi

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 08.04.2014
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ailesi ile birlikte hafta sonu tatili için Beypazarı'nı tercih etti. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'a hayırlı olsun demek ve ilçe sakinlerine teşekkür etmek için ailesi ile birlikte Beypazarı'na gelen Bakan Yıldız, "Beypazarı'nın doğalgazı için anlaşmalar yapılmıştı. Firma ile görüşerek bir an önce ilçenin doğalgazına kavuşmasını sağlayalım ve temeli atmak üzere tekrar gelelim" dedi.

"KURUMSAL HAFIZA OLUŞMUŞ"
Beypazarı'nda 3 dönem belediye başkanlığı yapan İbrahim Demir, bir önceki dönemin Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve yeni Başkan Tuncer Kaplan'ı yan yana görmekten mutlu olduğunu ifade eden Bakan Yıldız, "Gittiğimiz birçok yerde bunu göremiyoruz. Beypazarı için bu olgu safhası çoktan oluşmuş. Beypazarı birbirini destekleyen, taş üstüne taş koyan insanların olduğu bir yer. Beypazarı'nın belediyecilikte kurumsal hafızası çoktan oluşmuş bile" diye konuştu.

'Seçim vaadimdi'
Belediy e Başkanı Tuncer Kaplan da "Seçim vaatlerimde halkımıza söz vermiştim. 2014 kış ayında Beypazarı'nın doğalgazla ısınmasını istediğimi ve bakanımız Taner Yıldız'ı ilçemizde konuk edip bu işi çözeceğimizi belirtmiştim. Seçimi kazanmamızın hemen ertesinde bakanımızın bu ziyareti bizleri onurlandırdı, mutlu etti" ifadelerini kullandı.

Hıdırlık'ta çay içti
Bakan Yıldız daha sonra Beypazarı'nda yeni hizmete giren bir balık evinin de açılış kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerini iletti. Gözleme yapan ev hanımlarının tezgahlarındaki tüm gözlemeleri Belediye Başkanı Kaplan ile yanında bulunan kalabalığa ve turistlere ikram eden Bakan Yıldız, Hıdırlık Tepesi'nde de çay içerek yorgunluk attı.
BİZE ULAŞIN