Kuryelere çifte operasyon

Ankara polisi Keçiören ve Altındağ ilçelerinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik çifte operasyon düzenledi

Başkent sokaklarında uyuşturucu satıcılarına peş peşe darbe indiren polis, yeni bir operasyona daha imza attı. Keçiören ve Altındağ ilçe ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucunda sokakta satış yapan 3 kişiyi tespit etti. Altındağ'da yakalanan B.K.'nın sırt çantasında 294 paket esrar maddesi ele geçirilirken, Keçiören'in Sancaktepe ve Ufuktepe semtlerinde de U.E. ile M.B. adlı iki kişi yakalandı. Müşteri bekledikleri sırada enselenen iki zehir tacirinin üzerinden paketlenmiş halde 1 buçuk kilogram esrar, bonzai maddesi ile 1 adet gaz tabancası çıktı. Tacirlerin benzer suçlardan sabıkalı olduğu öğrenildi.

İKİ İLÇEDE 3 KİŞİ YAKALANDI
Suçu sokaktan temizlemek için yeni projeler geliştiren emniyet yetkilileri ilçeler bünyesinde kurulan öncü ekipleri ile güven timleri sayesinde başarılı operasyonlara imza atıyor. Son dönemlerde uyuşturucu satıcıları ile ilgili gelen ihbarları değerlendiren polis, peş peşe operasyonlar düzenliyor. Hırsızlık, kapkaç, dolandırıcılık gibi suçların yanı sıra okul önleri ile eğlence mekanları ve kuytu sokakları hedef alan uyuşturucu şebekelerini takibe alan ekipler, Altındağ ve Keçiören ilçelerinde düzenlenen çifte operasyonla 3 kişiyi yakaladı.

Sokakta satış yapmaya çalışırken yakalandılar
Sokakta satış yapmaya çalıştığı belirlen B.K. Altındağ'da sırt çantasıyla gözaltına alındı. Müşteri beklediği saptanan tacirin çantasında yarım kiloyu aşkın 294 paket esrar maddesi bulundu. Keçiören'in Sancaktepe Mahallesi'nde yakalanan U.E.'nin üzerinde ise yarım kilogram esrar ile bir miktar bonzai maddesi ve 1 gaz tabancası ele geçirildi. Ufuktepe'de yapılan takip sonucu kıskıvrak yakalanan M.B'nin aracında ise yine 150 pakete doldurulmuş yarım kilogram esrar bulundu. Daha önce sayısızca kez cezaevinde yatıp çıktığı belirlenen zehir tacirleri emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN