Şehit asteğmen adının verildiği okulda gözyaşları içinde anıldı

2007 yılında Bitlis'te terör örgütünün döşediği mayınlara basarak şehit düşen asteğmen Sertaç Uzun için adının verildiği okulda anma töreni düzenlendi

Elmadağ Şehit Sertaç Uzun Anadolu Teknik Lisesi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi okul bahçesinde, 2007 yılında Bitlis'te şehit düşen Asteğmen Sertaç Uzun için tören düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, ilçe Müftüsü Faruk Turhan, İlçe Daire Amirleri, Şehit Sertaç Uzun'un ailesi, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

'ALLAH BAŞKA ACI YAŞATMASIN'
Anma programı, Okul Müdürü Sakin Çıplak'ın konuşmasının ardından Şehit Sertaç Uzun ve tüm şehitler için okunan Hatim-i Şerif'in duası İlçe Müftüsü Faruk Turhan tarafından yapıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan "Her Şey Vatan İçin" adlı skeçler ve "Sertaç Teğmenim" adlı şiir ve türküler katılımcıları duygulandırdı. Belediye Başkanı Şahin, "Allah bu millete, bu devlete, buradaki şehit aileleri ve gazilere başka acı yaşatmasın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN