Şişman, 'yeni' bir şeyler söyleyecek

Cer Modern bünyesinde yer alan HUB Sanat Mekan, 15 Nisan'dan itibaren yeni medya sanatçısı Candaş Şişman'ın OI -Sıfırbirbir sergisini ağırlayacak

Yurt içi ve yurt dışında başarılı projelere imza atan audiovisual enstalasyonları ile tanınan yeni medya sanatçısı Candaş Şişman, 15 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında CerModern HUB Sanat Mekan ve HUB Dijital'in konuğu olacak. Şişman'ın ikinci kişisel sergisi "0II-Sıfırbirbir", video yerleştirmeler, ses enstalasyonları, dijital baskılar ve kinetik heykellerden oluşuyor. Gelenekseli dijital bir ifadeyle birleştiren Şişman'ın çalışmalarında, hayatın karmaşasından ziyade sadeliği ön plana alınıyor. Zaman, mekân, ses ve hareket öğeleri, sanatçının eserlerinin temelini oluşturuyor.

TEKNOLOJİYİ KULLANIYOR
Dijital ve mekanik teknolojileri kullanan sanatçı, altyapısı karmaşık ama sonucu yalın bir dil ortaya çıkarıyor. Şişman, 7 Haziran - 23 Kasım 2014 tarihleri arasında Venedik Mimarlık Bienali kapsamında açılacak olan Türkiye pavyonuna ses enstalasyonu çalışması ile katılacak.
BİZE ULAŞIN