Korsan yayına bayram baskını

10 Nisan Polis Bayramı kutlamaları sırasında Güvenlik Şubesi ekipleri Çankaya'da korsan kitap ve CD üretip satanlara operasyon düzenledi

Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri Çankaya bölgesinde Olgunlar Caddesi ile Mürsel Uluç Mahallesi'nde faaliyet gösteren kitap ve CD korsancılarını takibe aldı. Yaklaşık 1 ay süren takibin ardından korsancıların işyerleri ile depoları tespit edildi. Operasyon için gerekli çalışmaların tamamlanmasıyla birlite Türk Polis Teşkilatı'nın 169. Yıldönümü kutlamalarının yapıldığı 10 Nisan Polis Bayramı'nda düğmeye basıldı. Yapılan baskınlar kapsamında piyasa değeri 578 bin 250 TL olan 41 bini aşkın kitap ve CD ele geçirildi. Bu izinleri basıp ve yayanlarla ilgili yasal işlem yapıldı.

10 NİSAN'DA DÜĞMEYE BASILDI

Yapılan ihbarlar ve istihbari bilgiler üzerine harekete geçen Güvenlik Şubesi ekipleri yeni bir operasyona imza attı. Korsan kitap ve CD satışlarının merkezi haline gelen Olgunlar Caddesi ile Mürsel Uluç Mahallesi'ndeki bazı işyerleri 1 ay boyunca izlemeye alındı. Polisin kimi zaman müşteri kılığında girdiği bu işyerlerinde piyasa değeri 20 TL ve üzeri olan kitap ve CD'lerin korsanlarının üretilip 3 ile 5 TL arasında değişen ücretlerle satışa sunulduğu saptandı. Teknik ve fiziki çalışmasını tamamlayan polis, operasyon için emniyet teşkilatı için büyük önem taşıyan 10 Nisan gününü tercih etti.

PİYASA DEĞERİ 500 BİN TL'Yİ AŞTI
Türk Polis Teşkilatı'nın 169'uncu kuruluş yıldönümü etkinliklerinin yapıldığı gün ekipler harete geçti. Polis Bayramı olarak bilinen günde düğmeye basan Güvenlik Şubesi ekipleri hedefteki noktalara baskın yaptı. Adreslerde arama yapan polis, aralarında kitap, yaprak testi, bandrol, kitap kapağı, kitap forması, aydınger kalıp ve CD olmak üzere 41 binin üzerinde materyal ele geçirdi. Piyasa değeri 578 bin 250 TL olduğu belirlenen bu ürünlerle birlikte korsan kitap ve CD basım yayın ve satışı yapanlarla ilgili yasal işlem başlatıldı.
BİZE ULAŞIN