Bakan 'Cimriyiz' projesini çok sevdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ankara Genç İşadamları Derneği'nin hazırladığı "Enerjiyi Fuzuli Tüketmekte, Evet Cimriyiz" projesini beğendiğini açıkladı

Enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda harekete geçen Ankara Genç İşadamları Derneği'nin (ANGİAD) "Enerjiyi Fuzuli Tüketmekte, Evet Cimriyiz" sloganıyla hazırladığı proje, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a sunuldu. ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve ekibini kabul eden Bakan Yıldız, projeyi çok beğendiğini söyledi.

"ENERJİYE İHTİYAÇ BÜYÜK"
ANGİAD Başkanı Semiz, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Bakan Yıldız'a makamında gerçekleştirdiği ziyaret esnasında bir de proje sunumu yaptı. Cumhuriyet'in 100. yıldönümü olan 2023 yılına kadar ihracatta büyük oranda artış olacağını belirten Semiz, bunun için de enerjiye büyük ihtiyaç duyulacağını söyledi.

"KENDİMİZDEN BAŞLAYACAĞIZ"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'a dernek olarak hazırladıkları "Enerjiyi Fuzuli Tüketmekte, Evet Cimriyiz" projesini anlatan Semiz, "Projenin genel amacı Türkiye'de fazla kullanılan enerjiyi doğru tasarrufla kullanılabilir hale getirmek. Önce kendi içimizde tüketimi azaltıp tasarruf sağlayarak çalışmaya başlayacağız. Yapacağımız etkinlikler ve çalışmalarla Türkiye'nin enerji verimliliğine daha çok sahip çıkmasını amaçlıyoruz" dedi.

"ANGİAD KATKI SAĞLAYABİLİR"
Bakan Yıldız da enerji verimliliği konusunda değişik kuruluşlarla işbirliği içinde bulunduklarını anlattı. Bakan Yıldız, "Tasarruf konusunu toplumumuzda bir kültür olarak yerleştirmemiz lazım. ANGİAD bize bu konuda katkıda bulunabilir" diye konuştu. Başkan Semiz de bakanlığın projelerine destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN