CSO'da çello rüzgarı esti

CSO sanatçısı 4 çellistin bir araya gelerek kurduğu CSO Cello Quartet, birbirinden güzel müzikleri sanatseverlerle buluşturuyor

Onlar, Türkiye'nin yetiştirdiği en başarılı viyolensel sanatçıları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda (CSO) en zor klasik eserleri başarıyla çalabilen 4 yetenekli çellist, 2008'de kurdukları CSO Cello Quartet ile Türkiye'nin farklı noktalarındaki insanlara ulaşmayı hedefliyor. Yiğit Tan, İbrahim Aydoğdu, Onur Şenler ile Yaz Irmak, Türkiye Flarmoni Orkestrası'nın "Pazartesi Etkinlikleri" kapsamında CSO Konser Salonu'nda sahne aldı.

2008'DE KURULDU

Eserlerin çelloya göre düzenlemelerini yapan Onur Şenler, "CSO'da viyolensel çalıyordum. Yiğit, İbrahim ve Yağız da daha sonra CSO kadrosuna katıldı. 2008'de bir araya geldik. CSO konseri arasında sürpriz yaparak "İlkbahar Konseri" verdik. Daha sonra 4 çellist olarak CSO Cello Quartet'i kurduk ve konser vermeye başladık" dedi.

HEDEFİMİZ BÜYÜK
İbrahim Aydoğdu ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Budapeşte ve Paris'te turnelere katıldıklarını söyledi. Aydoğdu, en büyük hedeflerinin Türkiye'nin her noktasında konser vermek olduğunu açıklayarak, "Çello çalmadık il bırakmamak istiyoruz. Küçük bir grupla konser vermek çok daha kolay. Bu nedenle her yere ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN