Cavcav desteği

Kulüpler Birliği Vakıf Başkanı Cavcav, e-bilet konusunda 18 kulübün aldığı karara uyulması gerektiğini söyledi

Duayen Başkan, e-bilete destek verdi. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, 14 Nisan'dan itibaren uygulanmaya başlanan e-bilet konusunda 18 kulübün karar aldığını belirterek, "Bu karara uymak zorundayız" dedi. Cavcav, Spor Toto Süper Lig takımları olarak uygulamayı görüşmek üzere birçok toplantı yaptıklarını, yetkililerin bir araya gelerek konuyu detaylarıyla değerlendirdiklerini hatırlattı.

"75 MİLYONLUK KAYNAK"
Değerlendirmelerin ardından ligde mücadele eden kulüplerin teminat verdiğini kaydeden Cavcav, "Kimse kulüplerin böyle bir maddi kazanç ihtimalini bir kenara itmesini beklememeli. Yaklaşık 75 milyon lira gibi bir kaynak oluşacak. Bu miktar kulüplerimize dağıtılacak" diye konuştu.

EN CENTİLMEN KULÜP G.BİRLİĞİ
Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 29 haftada, 17 kulüp, taraftarının neden olduğu kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle çeşitli cezalara çarptırılırken, sadece Gençlerbirliği, taraftar kaynaklı ceza almadı. 29 haftada PFDK tarafından sahası en çok kapatılan kulüp Trabzonspor olurken, en fazla para cezası Bursaspor'a uygulandı. Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) kararlarından derlediği bilgilere göre, Spor Toto Süper Lig'de yer alan 18 takımın 17'sine taraftarlarının neden olduğu kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle para ve saha kapatma cezaları verildi. Gençlerbirliği, geride kalan 29 haftada taraftar kaynaklı hiç ceza almadı.

KASADAN HİÇ PARA ÇIKMADI
Kırmızı-siyahlıların taraftarları, bu özellikleriyle 18 takımın mücadele ettiği ligin en centilmeni olarak dikkati çekti. Kulübün kasasından da hiç para çıkmamış oldu.

ATASOY'LARIN BURUK GÜNÜ
Ethem Atasoy ile Ankaragücü eski kaptanı İskender Atasoy'un annesi Maviş Atasoy (84) vefat etti. Atasoy'un cenazesi bugün Konya'nın Bozkır ilçesinde toprağa verilecek. Merhuma rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

BİZE ULAŞIN