Şiddetli rüzgar yıktı geçti

Şiddetli rüzgar minareleri yıktı, çatıları uçurdu. Ölen ya da yaralanan olmazken büyük çapta maddi hasar oluştu

  • Ankara Başkent
  • Pazar 21.04.2014
Ankara'nın ilçesi Haymana'daki Karasüleymanlı Mahallesi'nde, şiddetli rüzgar nedeniyle bir caminin minaresi, imamın lojmanının üzerine devrildi. Minarenin, yatak odasının bulunduğu yere devrilmesi, olası faciayı engelledi.

SARSINTIYI DEPREM SANDILAR

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar, ikindi vaktinde fırtınaya dönüştü. Şiddetli rüzgarın etkisiyle 1994 yılında inşa edilen caminin minaresi, İmam Abdulkadir Üyümez'in lojmanının üzerine yıkıldı. Yıkılma anında lojmanın salonunda oturan Üyümez Ailesi, olası facianın eşiğinden döndü. Üyümez, sarsıntıyı deprem sandıklarını, daha sonra dışarıdan gelen sesler üzerine odadan dışarı çıktıklarında yatak odalarına baktıklarını ve içerisinin taş yığını ile dolduğunu gördüklerini söyleyerek, "Allah'a şükür verilmiş sadakamız varmış" dedi. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut da bölgeye gelerek ellerinden geleni yapacaklarını belirtti ve tüm mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

ŞİDDETLİ RÜZGAR ÇATIYI UÇURDU
Kırıkkale'de ise şiddetli rüzgardan dolayı bir binanın çatısı uçtu. Olayda, ölen ya da yaralanan olmazken, binada ve yan evde maddi hasar meydana geldi. Öte yandan Kaletepe ve Yaylacık mahallelerinde de çatıdan kopan parçalar araçlara zarar verdiği öğrenildi. Etiler Mahallesi 1164 Sokak üzerinde bulunan apartmanın da aşırı rüzgardan dolayı çatısı uçtu.

ARAÇ ZARAR GÖRDÜ
Uçan parçalar yan evin çatısına ve sokak üzerinde bulunan aracın üzerine düştü. Olayı gören vatandaşlar, polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen polis çevrede güvenlik tedbiri alırken, itfaiye erleri ise çatıda kalan parçaların yere düşmemesi için emniyetli alanlara çekti. Çatının rüzgardan dolayı yere düştüğünü açıklayan Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Amiri Cengiz Aydostu, "Çatıda kalan parçaların yere düşmemesi için çalışma başlattık. Şu anda olayda maddi hasar gözüküyor. Öte yandan Kaletepe ve Yaylacık mahallelerinde de çatıdan kopan parçalar araçlara zarar verdi" dedi.
BİZE ULAŞIN