Başkent'in parkları hiç boş kalmıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin rekreasyon alanları ve parkları Ankaralılarla doldu taştı. Güzel havayı fırsat bilenler doğanın güzelliğine hayran kaldı

Havaların güzelliğini fırsat bilen Başkentliler, hafta sonunu Büyükşehir Belediyesi'nin yeşili, suyu, çiçeği ve çevre düzeni ile göz kamaştıran rekreasyon alanlarına akın etti. Mogan ve Göksu parklarını sabahın erken saatlerinden itibaren doldurmaya başlayan vatandaşların bir kısmı göl kenarındaki yürüyüş alanında kışın durgunluğunu üzerlerinden atarken bir kısmı da ailece keyifli bir piknikle huzurlu ve neşeli vakit geçirdi.

ANILARINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Park içindeki oyun alanlarında çocukların neşeli çığlıkları yükselirken, özel günlerini parkın güzelliği ile süslemek isteyenler çiftler de ayrı bir köşede yaşadıkları anı ölümsüzleştirdi. Göksu Park'a gelinlik ve damatlığıyla gelen Sabiye ve Hasan Kara çifti, Etimesgut'ta oturdukların Göksu Park'ı çok sevdiklerini belirtti. Mutlu çift, "Göksu Park doğası ve çevre düzenlemesi ile çok güzel oldu. Şimdi bu mutlu anımızı fotoğraf karelerine taşıyoruz" dedi.

GÖKSU, MOGAN, MAVİ GÖL…

Göksu Parkı'nda Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan mangal alanlarına aile dostlarıyla birlikte geldiklerini belirten Eray Erkoç ise "Biz hafta sonlarında özellikle Göksu, Mogan veya Mavi Göl'e giderek göl kenarında beraberce mangal yapmayı tercih ediyoruz. 4 mevsim fırsat buldukça hava uygun olduğu zaman göl kenarında mangal yapabiliyoruz" diye konuştu.

'HAFTAYA MORALLİ BAŞLIYORUZ'
Moganpark'a Çankaya Birlik Mahallesi'nden piknik yapmak için gelen Yılmaz Ailesi adına konuşan Nuray Yılmaz Moga Park'ı mükemmel çevre düzenlemesi ve piknik alanıyla çok beğendiklerini ifade etti. Yılmaz, "Hafta sonları piknik yapmak için fırsat buldukça Mogan Gölü'nü tercih ediyoruz. Ara sıra da Mavi Göl'e gidiyoruz. Her iki mesire alanın da hafta sonları yaptığımız piknik, hafta içi yorgunluğumuzu, stresimizi atıyor ve yeni haftaya enerji ve moralli olarak başlamamızı sağlıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN