Sabah Ankara'ya ATO'dan engelleme

Melih Gökçek'in katılımıyla gerçekleşen ATO Meclis toplantısına diğer medya kuruluşları alınırken SABAH Ankara engellendi

Gündeme bomba gibi düşen haberlerle ATO'nun gerçek yüzünü ortaya çıkaran SABAH Ankara'ya ATO'dan haddini aşan engelleme geldi. Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımıyla gerçekleşen ATO meclis toplantısına diğer basın kuruluşları alınırken, muhabirimiz Çağatay Aytaç'ın içeriye girişi güvenlik görevlileri tarafından "toplantı basına kapalı" bahanesiyle engellendi.

MUHABİRİMİZ İÇER İ ALINMADI

Tüm basın kuruluşlarının takip etmesinin yasal olduğu ATO meclis toplantısında SABAH Ankara'ya bugüne kadar görülmemiş bir engelleme gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımıyla düzenlenen toplantı öncesinde diğer medya kuruluşları salona alınırken, muhabirimiz Çağatay Aytaç'ın ATO'ya girişi güvenlik görevlileri tarafından "toplantı basına kapalı" bahanesiyle engellendi. "

MÜSLÜMAN DİYE İNANDIM"
Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 5. kez seçilen Melih Gökçek, ATO Meclisi nisan ayı toplantısına katılarak, çarpıcı açıklamalar yaptı. Konuşmasında paralel yapıyı kasteden Başkan Gökçek, "Dost bildiğim, can bildiğim, kardeş bildiğim insanların beni sırtımdan vurması çok gücüme gitti. Bunu anlayabilmem mümkün değil, izah edebilmem mümkün değil. Bana söyledikleri söz şuydu, "Başkanım, bir tek destekleyebileceğim Türkiye'deki isim sensin" dediler, ben de Müslüman insanlar yalan söylemezler diyerek onlara inandım" diye konuştu.

ALLAH'A HAVALE ETTİM
Melih Gökçek, bu insanların kapı kapı dolaşarak kendisine iftiralar attıklarını dile getirerek, "Melih Gökçek'in ne hırsızlığı kaldı ne huysuzluğu kaldı. Bu da benim ömür boyu unutmayacağım bir hadise oldu. Cenabı Allaha havale ettim. Hakkımı orada isteyeceğim inşallah, nasip olursa. Bunlar beni üzdü. Ondan sonrası tırıs gelir tırıs gider. 30 CHP'li gelsin. Bana iğne ucu kadar zararları dokunamadı. İnşallah yolumuza devam ediyoruz. Bir 5 yıl daha Ankaramıza ayrım yapmaksızın, bana en çok oy veren yerden başlayıp aşağıya inmek suretiyle hizmetimize devam edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN