Antibiyotiğe karşı en etkili doğal ilaç: Bal

Dertlere deva formulü ile üne kavuşan Fer Balları mevsim değişikliği ile meydana gelen hastalıklara karşı şifa dağıtıyor

Antibiyotiğe karşı en etkili doğal ilaç: Bal
Gribal enfeksiyonların baş gösterdiği şu günlerde Fer Bal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Fer Solmaz, ilaçtan daha etkili olan bal mucizesi tavsiyesinde bulundu. Solmaz stresle mücadelede balın dost görevini üstlendiğini vurgularken, "Enfeksiyon ve mikroplara karşı vücudu koruyarak çocukların gelişmesini sağlıklı kılar" dedi.

"HER DERDE DEVA"
Sağlığın sırrının balın tedavi edici özelliğinde olduğunu vurgulayan Solmaz, "Uzmanlar hastalıklarda hemen ilaç kullanılmaması noktasında uyarılarda bulunuyor. Bal ve arı ürünlerinin tedavideki rolü her geçen gün artarak devam ediyor. Kısacası bal her derde deva olan önemli bir besin kaynağı" diye konuştu. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve yaşam kalitesinin yükselmesi için özel formüllerle bir terapi hazırladıklarını dile getiren Solmaz, " Zahmetle üretilen kestane, narenciye, akasya, çam, yayla, kekik ve ıhlamur balları, arı sütü, polen ve bir çok arı ürününü bilimsel koşullarda bir araya getirdik. Futbolcular, sanatçılar ve siyasetçiler bu özel karışımdan hazırlanan bal kürüne büyük ilgi gösteriyor" diye konuştu.

Güvenilir gıda ödüllü
Melih Fer Solmaz, karışımları hazırlarken 15 yıllık birikim ve tecrübeyi kullandıklarını, karışımlarda kullanılan bütün ürünlerin Melis Arı Çiftliği'nde üretildiğini bildirdi. Ürünlerin yüzde 100 saf ve doğal olduğunu belirten Solmaz, Fer Balları'nın 2011-2012 yılında "Güvenilir Gıda" ödülü alan tek bal firması olduğunun da altını çizdi.
BİZE ULAŞIN