Kent Tiyatrosu 2015'i oyunlarla karşılıyor

Kent Tiyatrosu 2015'i oyunlarla karşılıyor

  • Ankara Başkent
  • Cuma 03.01.2015
Kent Tiyatrosu yeni yılda Töre, Çocuğum, Çocuklara Masallar ve Çanakkale adlı oyunları tiyatro severlerle tamamen ücretsiz olarak buluşturacak. Her hafta sonu Cumartesi günü Mamak Kültür Merkezi'nde sahne alan Kent Tiyatrosu oyuncuları 2015'te de birbirinden iddialı oyunları tiyatro severlerle sunacak.

"TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kent Tiyatrosu'nun birbirinden özel oyunları Başkentli tiyatro severlerle buluşturacağını belirterek, "Son derece disiplinli çalışmalar sonrasında sahnelenen birbirinden iddialı oyunlara tüm halkımızı bekliyoruz. Kent Tiyatrosu oyuncularını çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

GENÇLERE SAHNE DENEYİMİ
Çalışmalarını Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak'la birlikte yürütün Kent Tiyatrosu okul gibi çalışıyor. Güzel sanatlara gönül vermiş ve kendini tiyatroda yetiştirmek isteyenler gençlere kendini geliştirme ve yetiştirme şansı sunuyor. Kent Tiyatrosu'nda kursiyerler diksiyon, fonetik, sahne bilgisi, tiyatro tarihi gibi dersler görüyor. Tekst çalışmalarının ardından gençler çeşitli oyunlarla sahne deneyimi kazanıyor.
BİZE ULAŞIN