Ankapark için milli müdafaa

Başkent'teki sivil toplum örgütleri, Ankapark'taki paralel kumpasa Milli Müdafaa Caddesi'nde düzenledikleri toplantıyla tepki gösterdi

Ankapark için milli müdafaa
Sabah Ankara'nın haberleriyle Başkent'in gündemine oturan Ankapark'taki paralel oyuna sivil toplum kuruluşları da (STK) sessiz kalmadı. Milli Müdafaa Caddesi'nde bir araya gelen Ankara Kent Konseyi önderliğindeki bazı sivil toplum örgütleri, Ankapark'a mahkemeden durdurma kararı aldıran Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve Çevre Mühendisleri Odası'nı protesto etti. Ortak görüş bildiren STK'lar "Ankapark'a karşı çıkmak Ankaralıya karşı çıkmaktır" dedi.

"YAPILAN HER ŞEYE KARŞILAR"
Toplantıya katılan STK'lar adına konuşan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, burada yaptığı açıklamada, Mimarlar Odası'nı eleştirdi. Ankapark için bugüne kadar 800 milyon lira harcandığını vurgulayan Saltoğlu, "Bu arkadaşlarımız, bugüne kadar Ankara'da ne yapıldıysa hepsine karşı çıkmışlardır. Hiçbir tanesine olumlu oy vermedikleri gibi her zaman dava açmışlardır" dedi.

DAVANIN ARKASINDAKİ AMCAOĞLU!
Siyaset yapan odalar hakkında suç duyurusunda da bulunacaklarını kaydeden Saltoğlu, "Siz siyasi parti misiniz ana muhalefet partisi misiniz? Önümüzde 5 ay sonra seçim var, buyurun siyasete" diye çağrıda bulundu. Danıştay'ın geçtiğimiz temmuz ayındaki kararından 6 ay sonra Ankara 18. İdare Mahkemesi Hakimi Gürbüz Uçar'ın verdiği kararla ikinci kez durdurulan Ankapark'ın Paralel Yapı tarafından engellenmek istendiği iddiası ortalığı karıştırmış, Hakim Uçar'ın, Büyükşehir'deki daire başkanlığı görevinden Paralel Yapı'yla bağlantılı olduğu gerekçesiyle uzaklaştırılan Hasan Uçar'ın amcaoğlu olması ise şüpheleri bir kat daha artırmıştı.

'ORMAN ÇİFTLİĞİ MEZBELELİK Mİ OLSUN?'
Durdurma kararı aldıran meslek örgütlerinin suç işlediklerini savunan Saltoğlu, "Derhal suç duyurusunda bulunacağız. 800 milyon lirayı, Ankaralıların parasını çarçur edemeyiz" diye konuştu. Atatürk Orman Çiftliği'nin Atatürk tarafından Ankaralılara "mezbelelik" olsun diye bırakılmadığına dikkat çeken Saltoğlu, "Her konuda ideolojik olarak dava açmak vatanperverlik midir?" dedi.
BİZE ULAŞIN