Dikmen'de 4 aydır sokaklar karanlık

Naci Çakır ve İlk Adım mahallesindeki sokaklar 4 aydır karanlığa mahkum. Mahalle sakinleri duruma isyan etti

Dikmen'de 4 aydır sokaklar karanlık
Çankaya'nın en kalabalık semtlerinden biri olan Dikmen, karanlığa gömüldü. Naci Çakır ve İlk Adım mahalleleri'nde onlarca sokakta lambalar yaklaşık 4 aydır yanmıyor. Geceleri karanlığa bürünen mahallelerde yaşayan vatandaşlar karanlıktan kurtulmak istiyor. Konuyla ilgili Başkent Elektrik'e onlarca kez başvurduklarını söyleyen mahalle muhtarları, "Aylardır sokaklarımızda lamba yanmıyor. İnsanlar karanlıkta işe gidip geliyor. Başkent'in göbeğinde karanlıkta kaldık" diyerek isyan etti.

Başvuru var sonuç yok
Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi'ne konuyla ilgili onlarca kez başvuruda bulunan mahalle muhtarları ve vatandaşlar, henüz bir sonuç alabailmiş değil. Duruma tepki gösteren Naci Çakır Mahallesi Muhtarı Muharrem İlbaş, "Dikmen Caddesi'nde başlayan çalışmanın ardından yaklaşık 4 aydır 754'üncü Sokak ve 768'inci Sokaklar arasında kalan 14 sokağımızda sokak lambaları yanmıyor. Başvurumuzu yaptık ama aylardır herhangi bir sonuç alamadık" diye konuştu.

Mahallelerimiz ışıksız
Karanlıkta kalan mahallerde yaşayan vatandaşlar durumdan şikayetçi. Yetkililerin kendilerini görmezden geldiğini ifade eden vatandaşlar, soğukta, karda, buzda karanlıkta yürümek zorunda kaldıklarını söyledi. Dikmen'de birçok bölgede sokak lambalarının çalışmadığını anlatan Mert Açmaz ise "Sadece Naci Çakır Mahallesi'nde değil bölgedeki birçok sokakta, İlker Caddesi'nde sokak lambaları yanmıyor. Mahallelerimiz karanlıkta, hepimiz ışıksız kaldık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN