Kar mola veriyor sıcaklık artıyor

Başkent Ankara'da etkili olan kar yağışı mola veriyor. Hafta başından itibaren sıcaklık birkaç derece artarak mevsim normallerine dönecek

Kar mola veriyor sıcaklık artıyor
Başkent'i etkisi altına alan dondurucu soğuk etkisini yitiriyor. Son 30 yılın en soğuk günlerini yaşayan Ankara'da hava sıcaklığı mevsim normallerine dönecek. Geçen hafta tüm kentte etkili olan, dün de ara ara yağan kar 'mola' veriyor. Bugünden itibaren gündüz en yüksek sıcaklıklar eksi derecelerden artıya geçecek. Bu gece en düşük sıcaklık eksi 6, en yüksek sıcaklık 1 derece olacak.

MOGAN GÖLÜ DONDU
Hafta başında ise Ankara'da yağmur bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre yarın en düşük sıcaklık eksi 2, en yüksek sıcaklık 3 olacak. Salı günü eksi gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı azalacak, en düşük sıcaklık 0, en yüksek sıcaklık ise 2 olarak kayıtlara geçecek. Çarşamba günü ise en düşük sıcaklığın eksi 2, en yüksek sıcaklığın 3 olması bekleniyor. Son 30 yılın en soğuk günlerini yaşayan Ankara'da buz etkisi yapan hava nedeniyle Mogan Gölü dondu. Gölün çevresinde bulunan ağaçların dalları buz tuttu. Balıkçı tekneleri ve göl bisikletleri gölde mahsur kaldı. Ayrıca donan gölün üzerine kuşların çıkarak dinlendiği görüldü. Mogan gölünün donduğunu gören vatandaşlar buz tabakasını kırmaya çalıştı.
BİZE ULAŞIN