Nazım Hikmet'te caz resitali

Nazım Hikmet'te caz resitali

Türkiye'de ve uluslararası arenada sayısız başarılar elde eden Boğaziçi Caz Korosu sevenleriyle buluştu

  • Ankara Başkent
  • Pazar 12.01.2015
Yenimahalle Belediyesi'nin ev sahipliğinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde Boğaziçi Caz Korosu muhteşem bir konser verdi. Karlı havaya rağmen salonu tıklım tıklım dolduran gençlere seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bu akşam ülkemizin siz aydınlık geleceğini burada görmek, ülkemiz adına en umutlarımızı körüklüyor" dedi.

40 KİŞİLİK KORO DEVLEŞTİ

Boğaziçi Caz Korosu, çağdaş müzikten caza ve çok sesli türkü düzenlemelerine kadar geniş bir repertuar ile vatandaşlara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. İki bölüm halinde gerçekleşen konserde koro, türkülerin yanı sıra İngilizce parçalara da yer verdi. Ankaralılar'ın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki 40 kişilik koro sahnede devleşti.

CAZ'DAN TÜRKÜLER
Türkiye'nin a capella adı verilen enstrümansız vokal müzik yapan tek korosu olan Boğaziçi Caz Korosu, farklı bir yorum kattığı türkülerle konser startını verdi. "Bir Dalda İki Elma", "Kızılcıklar Oldu mu" gibi türkülerle kulakların pasını silen ekip, muhteşem bir performansa imza attı. Ekip repertuarlarında Nazım Hikmet'in şiirlerine de yer verdi.
BİZE ULAŞIN