Spor yatırımlarıyla Mamak atağa geçti

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Başkanlar Yazıyor" projemiz kapsamında SABAH Ankara için muhabirlik yaptı. Akgül, haberde spor yatırımlarına dikkat çekti

Spor yatırımlarıyla Mamak atağa geçti
Başkanlar Yazıyor
Sabah Ankara, yepyeni bir projeye daha hayat veriyor. Ankara'nın yönetiminde söz sahibi olan belediye başkanları, bir günlüğüne de olsa muhabir olup, ilçede hayata geçirdikleri projeleri haberleştirip SABAH Ankara okuyucularıyla buluşturdu. Ellerine aldıkları fotoğraf makineleri ile haber değeri olan projeleri gün yüzüne çıkaran başkanlar, gazeteciliğin mutfağına girdi.

Mamak Belediyesi, 2013 yılında spor yatırımlarında büyük bir atağa geçti. Açılışı yapılan spor tesisleri ilçenin çehresini değiştirdi. Yüzmeden haltere, futboldan basketbola, tekvandodan voleybola kadar birçok alanda alt yapıdan sporcu yetiştiren belediye spor kulüpleri geleceğin şampiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

GELECEĞİN SPORCULARI
Kentsel dönüşümde olduğu kadar sosyal dönüşümde de marka atılımlar gerçekleştiren Mamak'ı sporun Başkent'i yapmak için kolları sıvayan Mamak Belediyesi, başta Mamak Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi olmak üzere Mamak Şehir Stadı, Başak Gençlik ve Spor Merkezi, 5 bin kişilik Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda geleceğin sporcuları yetişiyor.

YATIRIMLARA ÖNCELİK
600 bin Mamaklı'nın spor yapmak için bölge dışına çıkmak zorunda kaldığını gördükten sonra spor yatırımlarına öncelik veren Mamak Belediyesi yatırımların içini doldurmak için de çalışmalar yürütüyor. Basketbol 2. Ligi'nde Ankara'yı temsil eden tek takım olan Mamak Belediyesi DSİ Basketbol takımı maçlarını ve antrenmanlarını 5 bin kişilik Mamak Belediyesi Spor Salonu'nun da yapıyor.

100 BİNLERCE KİŞİ FAYDALANIYOR
Mamak 'ın ilk yüzme havuzu Mamak Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nden açıldığı günden bugüne kadar 160 bin kişi faydalandı. Yılın 12 ayı hizmet veren tesis, sporun farklı branşlarıyla ilgilenen amatör ve profesyonel sporcuları ağırlıyor. 3 bin kişilik kapasiteye sahip Mamak Şehir Stadı Mamak'ta bulunan 15 amatör futbol takımına ev sahipliği yapıyor. Basketbol, voleybol ve Sayokan Türk Dövüş Sanatı takımlarına ev sahipliği yapan Başak Gençlik ve Spor Merkezi'nde halk oyunları, masa tenisi de oynanıyor.


BİZE ULAŞIN