Temizlikçi sevgiliyle silahlı soygun tuzağı

Beysukent'te yaşlı çiftin evini soymak isteyen 3 hırsızdan biri çatışmada öldü. Öldürülen Metin Ö.'nün hizmetçi sevgilisi ile 2 hırsız yakalanarak gözaltına alındı

Temizlikçi sevgiliyle silahlı soygun tuzağı
Ankara Beysukent'te yalnız yaşayan Tahir- Bedriye Samancıoğlu çiftinin evinde hizmetçi olarak çalışan Fatma K. seri gaspçı sevgilisi Metin Ö. ile birlikte soygun planı yaptı. 84 yaşındaki çiftin evinde bulunan 1 milyon TL tutarında nakit para, altın ve mücevheri almak isteyen 54 yaşındaki Metin Ö. suç ortakları Uğur D. ve Kenan G. ile önceki akşam saatlerinde harekete geçti.

TESLİM OL ÇAĞRISI YAPILDI

Kar maskeli silahlı gasp çetesinin planı gereği temizlikçi kadın 'işim var' diyerek yaşlı çiftten izin alıp dışarı çıktı. Organize Suçlar Şubesi polisinin takibindeki çete, araçla evin kapısına geldi. Soyguncular eve girmek için harekete geçince, polis etraflarını sardı. Polisin 'teslim ol' uyarısına Metin Ö. ateşle karşılık verdi. Sabıkalı gaspçının silahından çıkan 6 ayrı kurşun sivil ekip aracına isabet etti.

KAÇMAYA ÇALIŞIYORDU
Olay yerine Özel Harekat Polisleri ve karakol ekibi sevk edildi. Sokak içine kaçan saldırgan polisin açtığı ateşle yere serildi. Metin Ö. vücuduna isabet eden 3 kurşunla hayatını kaybederken, kaçmaya çalışan diğer iki kişi kovalamaca ile yakalandı. Olayda ölü olarak ele geçirilen Metin Ö.'nün sevgilisi de kısa süre içinde gözaltına alındı.

AFTAN YARARLANMIŞ
Metin Ö.'nün Eskişehir'de bir astsubayın öldürülmesi olayına karıştığı cezaevinde 15 yıl yattıktan sonra 'Rahşan Affı' olarak adlandırılan aftan yararlanarak serbest kaldığı öne sürüldü. 18 ayrı suçtan sabıkası olduğu öğrenilen Metin Ö.'nün birlikte hareket ettiği Kenan G. ve Uğur D.'nin de benzer suçlardan çok sayıda sabıkasının bulunduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN