Vali Mehmet Kılıçlar, eğitime destek olanlara teşekkür etti

Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında, hayırseverler için Ankara Valiliği tarafından "Vefa ve Şükran Yemeği" düzenlendi. Yemeğe Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı

Vali Mehmet Kılıçlar, eğitime destek olanlara teşekkür etti
Ankara Valiliği, Ulucanlar Cezaevi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde eğitim gönüllüleri için "Vefa ve Şükran Yemeği" düzenledi. Eğitime Yüzde Yüz Destek projesi kapsamındaki yemeğe Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı' nın yanı sıra TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de katıldı. Avcı, konuşmasında kültürümüzdeki "sadaka-i cariye" kavramına değindi.

"SİZLERE İMRENİYORUM"
Sadaka-i cariyenin "sürüp giden, ardı arkası kesilmeyen iyilik" anlamına geldiğini belirten Bakan Avcı, "Eğitim alanında yapılan hayırlar, bağışlar bu kavrama oturuyor. Sizin yaptığınız bağışlarla yükselen okullar yapılan derslikler sizin iyiliğinizi gelecek kuşaklara taşıyor. Öğrenciler her sabah okula geldiklerinde, defterlerini açtıklarında sizin de amel defterinize binlerce harf yazılıyor. Sizlere böyle güzel bir hizmete vesile olduğunuz için imreniyorum" diye konuştu.

TABLO HEDİYE ETTİ
Ankara'da 31 bin 134 derslikte 956 bin 558 öğrencinin eğitim gördüğünü dile getiren Bakan Avcı, "Bu 31 bin 134 dersliğin 2 bin 579'unu, yüzde 8'ini sizlere borçluyuz, teşekkür ediyorum" dedi. Bakan Avcı konuşmasının ardından hayırsever vatandaşlara, üzerinde yaptırdıkları okulların fotoğraflarının bulunduğu tabloları takdim etti.

SAYGI GÖRÜYORLAR
Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da insanların gittikleri her yerde hürmet ve saygı gördüklerini anlatarak, insanların toplumu ve milletini düşünenler olduğunu ifade etti. Kılıçlar, "Hayırseverler, cehaletin ilimle ortadan kaldırılmasına hizmet edecek eğitim tesislerine vesile oldular" dedi.
BİZE ULAŞIN