Zehir tacirlerinin kabusu Narkotim

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri, ilk bir aydaki yaklaşık 170 operasyonda 70 şüpheliyi cezaevine gönderdi

Zehir tacirlerinin kabusu Narkotim
Başkent'in uyuşturucu ile mücadelesinde kilit bir rol üstlenen "Narkotim"ler göreve hızlı başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle kurulan Narkotim ekipleri, göreve geldikleri ilk bir aylık süre içerisinde yaklaşık 500 kilogram eroin ve 5 bin adet ecstasy hap ele geçirdi. Başta Altındağ olmak üzere riskli mahalle ve sokaklarda uyuşturucu madde satışının önüne geçebilmek adına Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Narkotim ekipleri, Ankara genelinde yaklaşık 170 operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyonlar kapsamında 490 şüpheli gözaltına alınırken şüphelilerden 70'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 47 şüpheli ise adli kontrol tedbir kararı ile serbest bırakıldı. Uyuşturucu ile mücadeleye hızlı bir başlangıç yapan Narkotim ekipleri, 1 ay içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 500 kilogramın üzerinde eroin ele geçirdi. Ankara'da birçok gencin hayatını kaybetmesine neden olan bonzai maddesinden de bol miktarda ele geçiren ekipler ayrıca 5 bin adet ecstasy hap, 81 kilogram esrar ve 166 gram kokain maddesinin yanı sıra çok sayıda tabanca ekipler tarafından ele geçirildi.

BİR YILDA 500 KİŞİ TUTUKLANDI

Ankara'da 2014 yılı içerisinde meydana gelen yaklaşık 5 bin narkotik suça müdahale eden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yaklaşık 7 bin kişi hakkında işlem yapıldı. İşlem yapılan yaklaşık 500 kişi ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine yollanırken 200 kişi ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Narkotik ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen operasyonlarda 800 kilogram eroin ve 17 kilo bonzai ele geçirildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK
Başta Altındağ, Mamak ve Keçiören olmak üzere Ankara genelinde hassas bir şekilde çalışmalarını devam ettiren Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri tarafından uyuşturucu operasyonların tüm hızıyla devam edeceği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN