Devlet Opera ve Balesi'nden bambaşka bir Cinderella

ADOB Modern Dans Topluluğu, prömiyeri yapılan ve büyük ilgiyle karşılanan Cinderella'yı yeniden sahneleyecek

Devlet Opera ve Balesi'nden bambaşka bir Cinderella
Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu (MDT) geçtiğimiz ay Dünya Prömiyeri'ni yaptığı Cinderella'yı yarın saat 14.00'te yeniden sahneleyecek. Seyirciden ve eleştirmenlerden tam not alan eserde, klasik külkedisi masalı, güldürü öğeleri ve güçlü bir görsellikle yeniden yorumlanıyor.

VİTA'DAN ÖZEL SUNUM
Ödüllü Alman koreograf Anna Vita'nın, ADOB için özel olarak hazırladığı Cinderella'da "üvey anne" rolünü canlandıran bale sanatçısı Hakan Odabaşı, Cinderella'nın MDT'nin sergilediği diğer eserlere nazaran alışılmışın dışında bir tarzı olduğunu, dansın yanında mimik ve jestlerin ağırlıklı olarak kullanıldığını belirtti. Odabaşı, "Eser 50 dakika sürmesine rağmen ciddi bir performans gerektiriyor. Genç ve yetenekli dansçılardan oluşan bir ekiple birlikte çok keyifli bir biçimde çalıştık. Eminim Ankaralı sanatseverler de izlerken aynı keyfi alacaklardır" dedi.

1992 YILINDA KURULDU

MDT, 1992 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara'da kuruldu. Şubat 93'te ilk prömiyeri ile profesyonel repertuvar topluluğu niteliğinde sahne üstü faaliyetlerine başladı. MDT Ankara Opera Sahnesi'nde periyodik olarak verdiği temsiller ve her yıl repertuvarına eklediği yeni eserlerle, temsillerine yurt içi ve yurt dışı turnelerinde devam ediyor.
BİZE ULAŞIN