Nazlıaka'ya 110 bin TL'lik hakaret davası

Kaçak su kullandığı için hakkında suç duyurusunda bulunan CHP'li Aylin Nazlıaka'ya Gökçek'e hakaret için dava açılacak

Nazlıaka'ya 110 bin TL'lik hakaret davası
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yönelik kullandığı, "Ankara ergeni", "Kulaklarından yakaladık" ve "Ankaralılar'ı zehirleyen Gökçek" gibi ifadeleri delil olarak, hakkında açılacak 110 bin TL'lik hakaret davası dosyasına ekleniyor. Büyükşehir avukatları Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçlar Soruşturma Bürosu'na giderek dava açmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri tarafından evinde yapılan incelemelerde kaçak su kullandığı ortaya çıkan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve komşularına toplam 749 bin 605 TL para cezası kesilmişti. Bu süre içerisinde dosyaları tamamlayan avukat Çağrı Alkan ve Fatih Atalay Nazlıaka hakkında kaçak su kullandığı iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Bu süre içerisinde kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye ve iftira yoluyla Gökçek'i karalamaya devam ettiği iddia edildi

TARTIŞMALAR YAZIN ALEVLENDİ
Özellikle sosyal medya üzerinden sürekli olarak tartışma içerisine giren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka arasındaki tartışmalar su kavgasında daha da alevlendi. Bu süreçte Aylin Nazlıaka'nın Melih Gökçek hakkında attığı, "Ankara ergeni bozuk plak gibi takıldı", "Doktora sordum kendi haline bırakın dedi" , "Gökçek hedef gösterdi can güvenliğim yok" ve "Ankaralıları zehirleyen Gökçek" gibi tweetler delil olarak dosyaya eklendi. İftira ve hakaret suçlarının oluştuğunu ifade eden Gökçek'in avukatları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçlar Soruşturma Bürosu'na 110 bin TL'lik hakaret davası açmaya hazırlanıyor.

ATIŞMA DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dava hazırlığında olduğunu duyururken CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka attığı tweette "Ondan korkan onun gibi olsun" diyerek karşılık verdi.
BİZE ULAŞIN