'Toprak Vatandır' projesi ufuk oldu

ANFA Genel Müdürlüğü ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü "Toprak Vatandır" projesinde sona gelindi

'Toprak Vatandır' projesi ufuk oldu
Çocukların toprak sevgisiyle büyümesini hedefleyen "Toprak Vatandır" projesinde sona yaklaşıldı. ANFA Genel Müdürlüğü ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü projeye 10 pilot okuldan 2 bin öğrenci katıldı. 2.5 ay süren proje ile ilgili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil bilgi verdi. Kılıçgil, ANFA Genel Müdürü Ramazan Aslan ile ANFA yöneticilerinin bu projeyi kendisine aktardığında çok mutlu olduğunu anlatarak, "Proje çalışmalarına beraber başladık. ANFA'nın Altınpark tesisleri çocuklarımızın bu projeyi yürütmesi adına uygun altyapısı olan bir kompleks. Pilot olarak seçtiğimiz 4. sınıf öğrencilerimiz proje çerçevesinde okullarımızdan güvenli bir şekilde alındı, seralara getirildi. Çiçek dikimi yaptılar" dedi.

Anlatacak anıları oldu
Projenin neden önemli olduğunu Mustafa Kılıçgil, şu sözlerle anlattı: "Çocuklar binalar içine sıkışmış vaziyette. Bizim yaşadığımız çocukluğu şimdiki çocuklar yaşayamıyor. Dolayısıyla bu proje kapsamında çocuklarımız toprakla buluştu. Elleri çamur oldu, çiçeğe dokundular, çiçek diktiler. Bu dikilen çiçekler çocuklarımıza hediye edildi. Çocuklarımız bunları evlerine götürüp daha önce hiç yaşamadıkları bu tabloyu anne, babalarıyla paylaştı. Böylece anlatacak anıları oldu."

Okul dışına taşındılar
Milli Eğitim olarak çocuklara sadece akademik bilgi kazandırmayı amaçlamadıklarını anlatan Kılıçgil, "Proje kapsamındaki konular müfredatta var. Hayatın içerisinde yaparak ve yaşayarak yerinde öğrenme. Bunu da çocuklarımız proje kapsamında gerçekleştirdi. Okulun vazifesi sadece kendi içerisinde eğitim, öğretim yapan kurum olmak değil. Aynı zamanda farklı kurumlarla da iletişim içerisinde çocukların okul dışarısına taşınarak öğrenmesini sağlamak" dedi.
BİZE ULAŞIN