Verilen sözler lafta kaldı

Aylin Nazlıaka, bahsettiği yönetici adaylarıyla birlikte gelsin protokol yapalım. Parayı versinler kulübü hemen onlara teslim edelim. Hodri meydan!

Verilen sözler lafta kaldı
24 Ocak'ta yapılan kongrede tek aday olarak başkanlığa seçilen Mehmet Yiğiner, ilk röportajını yine SABAH Ankara'ya verdi. İstifasından sonraki üç aylık periyotta yaşananları anlatan Yiğiner, söylenen her sözün yine lafta kaldığını belirterek, "Hodri meydan. Aylin Nazlıaka gelsin işin başına otursun, listesini yapsın, kimi istiyorsa da onu koltuğa oturtsun. Olağanüstü Genel Kurul yapalım" diye konuştu. İşte Yiğiner'in gündeme bomba gibi düşecek açıklamaları:

BİR ALLAH'IN KULU ÇIKIP DA BİZE GELMEDİ

Ankaragücü'nün benim zamanımdaki 4. genel kurulu. Bugüne kadar benden başka bir tane aday çıkmadı. İşin kötü tarafı herkes tribüne oynuyor. Ciddi bir adım atmadılar. Yok Aylin Hanım 10 tane, 20 tane yönetici bulmuş da yok ayak oyunu yapmışız da... Bir kısmı içeriden destekleyecekmiş bir kısmı dışarıdan destekleyecekmiş. Miş de miş. Hani nerdeler, gelen giden yok. Aylin hanım söyledi ama bir tane Allah'ın kulu gelmedi. 1 lira bile yardım yapmadılar.

AYLİN HANIM'IN SÖYLEDİĞİ ŞEYLER LAFTA KALDI

Bunların alayı tribüne oynuyor. Hani icraat nerde? O yürek varsa siz de hodri meydan. Gelin 1 ay sonra yine seçim yapalım. Ne değişecek ki? Basının huzurunda bir toplantı yapalım, Aylin hanım ve yönetici adayları da gelsinler, vaatlerini söylesinler, herkes yazsın çizsin. Hatta protokol düzenleyelim. 20 gün sonra da olağanüstü genel kurul yapalım. Konuşmakla olmuyor, "Lafla peynir gemisi yürümez" Kimse tribüne oynamasın. Lafa gelince herkes iyi insan, herkes A.Gücü'nü düşünüyor. Ama bakıyorsunuz ne aday var ne para. Sonra da Mehmet Yiğiner ve adamları kötü diyor. Yiğiner ne yapmış? Kulübü bitkisel hayattan kurtarmaya çalışmış. "Öldü diye bir kenara atılan takımı" ayağa kaldırmış. Biz her şeyi hazırlamışız. Dosyalarla uğraşmışız, borçları yapılandırmışız, dünya kadar para ödemişiz. Bundan sonra sadece alacakların ödenmesi kaldı. Dışarıdan lafla olmaz. Bu işin ciddiyetinin anlaşılması için, randevu alınır, basın çağrılır, protokol yapılır, biz de kulübü bırakır gideriz.

ŞOV YAPMAYI BIRAKSINLAR

Buyursunlar, şov yapmasınlar. Gelsinler 2 milyon lirayı çıkarsınlar, FIFA borçları ve çocukların alacağını ödesinler. Hatta eksik kalanları ben tamamlayayım. Aylin hanım da gelsin işin başına otursun listesini yapsın, kimi istiyorsa da koltuğa oturtsun. Bir ay içinde kongre daha yapalım. Ama gelemezler, buraya kimse gelmez.

BİZE ULAŞIN