Bağımlılar Kale'yi yangın yerine çevirdi

Ankara Kalesi'nde geceleri alem yapan bağımlılar büyük tahribata yol açıyor

Bağımlılar Kale'yi yangın yerine çevirdi
Başkent'in tartışmasız en çok turist çeken bölgesi olan Ankara Kalesi avlusunda uyuşturucu kullanıcıları ve madde bağımlıları tarafından ısınmak için yakılan ateşler binlerce yıllık kale duvarlarını tahrip ettti. Yakılan ateşler yüzünden kapkara olan duvarlar ve burçlar arasında dolaşan yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara karşısında şok oldu. Başta avlu içi olmak üzere kalenin hemen her noktasında yakılan ateşler Ankara Kalesi'ni mezbeleliğe dönüştürdü.

KALENİN RENGİ DEĞİŞTİ
Yapıldığı günden itibaren yüzlerce savaş görmüş, felaketler atlatmış ve bugüne kadar ayakta durmayı başarmış Ankara Kalesi, tarihinin belki de en kötü günlerini geçiriyor. Hergün binlerce ziyaretçinin akın ettiği Kale, uyuşturucu kullanıcıları ve madde bağımlılarının meskeni oldu. Art niyetli kişiler tarafından ısınmak için yakılan ateşler, kale duvarlarını ve burçlarını tahrip etti. Yakılan ateşler yüzünden kale duvarlarının rengi değişti.

YETKİLİLER SAHİP ÇIKSIN
Ankara Kalesi'nde gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen ziyaretçiler duruma tepki gösterdi. Kale'nin durumunun içler acısı olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Burası Ankara'nın en önemli turizm merkezi. İlgisizlik yüzünden ne hallere düştü. Kalenin duvarlarına daha önce yazılar yazılmıştı. Şimdi de ısınmak için yakılan bu ateşler yüzünden mezbeleliğe döndü. Yekililerin taşın altına elini koyup Ankara Kalesi'ni koruması gerekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN