Tarihi anıtlara baştan aşağı yaz temizliği

Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan tarihi anıtları düzenli aralıklarla basınçlı su ile yıkıyor ve çevrelerini de düzenli olarak temizliyor

Tarihi anıtlara baştan aşağı yaz temizliği
Kent içindeki tarihi anıtların temizliğini yapan Büyükşehir Belediyesi, Ulus'ta bulunan ve Ankaralıların yanı sıra turistlerin de ilk durağı olan Atatürk Anıtı'nı temizledi. Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, bayram, kutlamalar ve resmi törenlerin yapıldığı yerlerden biri olan Atatürk Anıtı'nı doğaya zarar vermeyen kimyasallarla yıkadı ve çevresini de kirlilikten arındırdı.

BASINÇLI SU KULLANILDI
Ankaralıların mermer oturma gruplarında dinlendikleri Güven Anıtı'nın da içerisinde yer aldığı Güvenpark'ta temizlik yapan Büyükşehir ekipleri, tarihi anıtı ve çevresini basınçlı su ile yıkayıp temizledi. Kent Estetiği Dairesi Temizlik Şubesi ekipleri, sepetli vinçle gerçekleştirdikleri temizlikte, anıtın Kızılay cephesinde yer alan ve boyu 6 metreye kadar ulaşan bronz figürlerini baştan aşağı yıkadı. Anıt çevresini pırıl pırıl yapan ekipler, Güvenpark içindeki havuzu da temizleyerek yaza hazır hale getirdi.
BİZE ULAŞIN