Klasikler 2. Otonomi Rallisi'nde yarışacak

Ankaralıları geçen yıl ilk kez klasik otomobil rallisi ile buluşturan Otonomi, bu yıl rallinin ikincisini gerçekleştiriyor. İki günlük yarışta dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek

Klasikler 2. Otonomi Rallisi'nde yarışacak
Ankara'da açılış için gün sayan ve Avrupa'nın en büyük "otomotiv yaşam merkezi" olacak Otonomi'nin düzenleyeceği "2. Otonomi Rallisi", 13-14 Haziran'da gerçekleştirilecek. İki gün devam edecek organizasyonda ilk üçe girecek yarışmacılara kupa ve çeşitli ödüller verilecek. Ankara'da düzenlenen ilk klasik otomobil rallisi geçen yıl 30 ekibin katılımıyla gerçekleştirilmişti. Rallide, TV ve reklam dünyasının tanınmış ismi Ümit Erdim ile Türkiye ralli kadın pilotlar birincisi Simin Bıçakcıoğlu, öncü otomobil olarak parkura çıkmıştı. Yarışın genel klasman birinciliğini 1980 model Porsche 911 SC ile KKTC'den katılan Akın Demirağ-Ece Demirağ ekibi kazanırken, 1967 model Volkswagen Beetle ile Turan Demirer-Pamir Ozantürk ikinci ve 1976 model Chevrolet Nova ile Merve Aktepe-Önder Oflaz üçüncü olmuştu. Genel klasman ve kategorilerinde ilk 3 dereceyi paylaşan ekiplere kupa ve ödülleri, Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Başkan Yardımcısı Niyazi Bertaş ve Yarışma Direktörü Meriç Demiralp tarafından verilmişti.

Otonomi açılış için gün sayıyor…
Esenboğa yolu üzerinde 375 bin metrekarelik alanda 2013 yılında inşaatına başlanan, Başkent Otomotivciler Derneği önderliğinde hayata geçirilen Otonomi'nin eylülde kapılarını açması bekleniyor. İşyerleri ve her türlü sosyal donatısı ile tam bir "Otomotiv Yaşam Merkezi" olacak Otonomi, günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayabilecek. Otonomi'de aynı anda 12 bin araç sergilenebilecek. Sıfır ya da ikinci el araç almak isteyenler, aradığı her modeli Otonomi'de bulabilecek.13 Haziran Cumartesi günü Otonomi aynı zamanda kura çekimi heyecanına sahne olacak. S.S Başkent Otomotivcileri Derneği'ne üye olan 300'ü aşkın Galeri sahipleri Noter huzurunda yapılacak çekiliş ile Otonomi 'deki yeni işyerlerine de kavuşacak.

BİZE ULAŞIN