Başkentli öğrenciler Avrupa'yı turladı

Comenius projesi kapsamında Avrupa ülkelerini ziyaret eden başkentli öğrenciler, Türk kültürünü tanıtma fırsatı da yakaladı

Başkentli öğrenciler Avrupa'yı turladı
Ankara Ahmet Barındırır Ortaokulu 2013-2015 tarihleri arasında katıldığı "Comenius" projesini başarıyla tamamladı. Öğrenciler proje kapsamında Avrupa ülkelerini de ziyaret etti. İngiltere, İtalya, Fransa ve Hollanda ile ortak olarak çalıştığı "Travelling our Heritage path" isimli Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Hayatboyu öğrenme programı kapsamında gerçekleştirilen Projenin sonuna geldi.

BASINA DA YANSIDI
Proje süresince Ahmet Barındırır Ortaokulu öğrencileri Türk kültürünü ortak olduğu ülkelere tanıtma fırsatı buldu. Öğrenciler aynı zamanda Avrupa okullarını ve bu ülkelerin kültürlerini öğrendi. Proje süresince ortak ülkeleri ziyaret eden Ilgaz Urgancı, İrem Yücebaş, Gökhan Sarı, Dilara Dadlı, Ece Kılıçaslan, Irmak Gökduman, Arda Işık,Buğra Tekinşen, Ahmet Ortancıl, Azra Altınsoy, Bahar Ekici, Bora Işık , ülkemizi başarıyla temsil ederken, etkinlikleri dış basında da haber oldu.
BİZE ULAŞIN