Güngörmüşler Konağı'nda gönül sofraları kuruluyor

Yaşlıların iftar çadırlarında sıra beklemeden bir arada oruç açabilmesi için, Sincan Belediyesi tarafından Güngörmüşler Konağı'nda her akşam iftar veriliyor

Güngörmüşler Konağı'nda gönül sofraları kuruluyor
Sincan Belediyesi, Ramazan boyunca her gün Güngörmüşler Konağı'nda güngörmüşlere iftar veriyor. Tarihin gerçek tanıkları olan büyüklere gösterdiği saygıyı her fırsatta gözler önüne seren Sincan Belediyesi, güngörmüşleri ramazanda da aynı sofrada buluşturuyor. Güngörmüşler böylece hem iftar çadırlarında sıra beklemeden masalarda huzur içinde orucunu açıyor hem de akranları ile bir arada olma imkanı yakalıyor.

"HAYIRLI BİR HİZMET"
İftarlardaki ilgi ve alakadan oldukça memnun olduklarını söyleyen güngörmüş amcalardan Mustafa Eker, "Belediyemize bu hayırlı hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu hayırlı hizmet dolayısıyla arkadaşlarımızla hem bir arada zaman geçiriyor hem de orucumuzu hep bir arada açıyoruz. Tüm arkadaşlarımız da iftardan memnun… İlgi alaka ve özen bize kendimizi evimizde gibi hissettiriyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK AYI
Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunun altını çizen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Birlik ve beraberliğin aşılandığı bu kutlu aya ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bu kutlu ayda Güngörmüşler Konağımızda da büyüklerimize her gün iftar sofraları kuruyoruz. Büyüklerimiz her zaman başımızın tacı… Onların hayır dualarını almak ve güzel temennileri duymak en güzel ödülümüz. Tüm büyüklerimizi konağımızdaki iftarlara bekliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN