Polatlı'da biçerdöver yoğunluğu başladı

İç Anadolu'nun tahıl ambarı Polatlı'da şiddetli yağış ve dolunun açtığı yaralar sarılırken hububat hasadı hazırlıkları da sürüyor. Karayollarında biçerdöver yoğunluğu yaşanıyor

Polatlı'da biçerdöver yoğunluğu başladı
İç Anadolu'nun tahıl ambarı Polatlı'da bir yandan sağanak yağış ve dolunun yol açtığı zararlar telafi edilmeye çalışılırken diğer yandan hububat hasadı için hazırlıklar sürüyor. Hasat döneminin başlaması ile birlikte karayollarında biçerdöver yoğunluğu yaşanıyor. Polatlı ve mahallelerinde başlayan hasat dönemi dolayısıyla farklı illerden gelen biçerdöverler, karayollarında ve Polatlı Sanayi Sitesinde yoğunluğun yaşanmasına neden oldu.

ARPADA ARTIŞ OLABİLİR
Arazide hasat yapan biçerdöverler, iş bitiminde başka arazilere doğru yola çıkıyor. Hasat dönemi boyunca Polatlı ve çevresindeki karayollarında biçerdöver yoğunluğu yaşanması bekleniyor. Yetkililerce aşırı yağmur ve dolu nedeni ile 270 bin dekar tarım arazisinin zarar gördüğü tespiti yapılan Polatlı'da buğday, soğan ve pancar ekili alanların zarara uğradığı gözlendi. Tüm bunlara rağmen bu yıl Polatlı'da aşırı dolu ve yağmurdan dolayı buğday rekoltesinde düşüş beklenirken, arpa rekoltesinde artış olacağı Polatlı'da vatandaşlarca konuşulmaya devam ediyor.


BİZE ULAŞIN