Başbakan'dan kucaklaşma çağrısı

Başbakan'dan kucaklaşma çağrısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara İl Teşkilatı'nın Altındağ Kültür Sarayı'ndaki iftar programına katıldı. İftarda konuşan Davutoğlu, bu bayramda vatandaşların ülkenin parlak geleceği için el ele tutuşma iradesi göstermelerini istedi

  • Ankara Başkent
  • Perşembe 17.07.2015
AK Parti Ankara İl Teşkilatı tarafından Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen iftar programında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı'nın bir helalleşme ve selamlaşma bayramı yapılması çağrısında bulundu.Başbakan Davutoğlu, hangi siyasi görüşten, hangi etnik, mezhebi ya da bölgesel geçmişe sahip olurlarsa olsunlar, birbirini gören her iki kardeşin, komşunun, her iki ahbabın, dostun ya da birbirini tanımayan vatandaşların birbirlerine selam vermelerini ve selam almalarını, helalleşmelerini ve Türkiye'nin parlak geleceği için elele tutuşma iradesi göstermelerini istedi. AK Parti iktidarları olarak 13 yıl içinde Türkiye'nin huzuru, refahı, kalkınması ve iç barışı için ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Davutoğlu, "Bayramlarımızın çevre ülkelerde yaşanan sıkıntılar içinde, ateş çemberinin ortasında idrak edeceğimiz bayramın kıymetini hepimiz bilmek durumundayız. Şu anda Suriye, Irak ve Ukrayna'da birçok toplum kesimleri iç çatışmalardan muzdarip halde. Yunanistan'da derin bir ekonomik kriz yaşanıyor. Bütün çevre bölgelerde çok hassas süreçlerden geçiyoruz ama Türkiye bütün bu hassas süreçler içinde ve bu hassas süreçlerin can yakıcı ortamında bir istikrar adası, huzur adası olarak bayramı kucaklamaya hazır. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin, bayramımızı gerçek bayramlardan eylesin ve bu bayram sevincini bütün dünyaya özellikle de gönül coğrafyamıza yayma gücünü, kudretini bize nasip eylesin" dedi.

'BU TEŞKİLATA DURMAK YAKIŞMAZ'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu kolları kırmak isteyenlere karşı yüreğimizi öyle sağlam, bileğimizi öyle güçlü kılacağız ki bu bileği kimse bükemedi, bükemeyecek inşallah. Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye'deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye'dir. Biz AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız" ifadelerini kullandı. Başbakan Davutoğlu, "Biz, Türkiye'nin onuru ve izzeti için AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik görüyoruz. AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız. Yeni bir seçimden çıktık. Teşkilatlarımızın belli bir yorgunluk hissetmesi normaldir. En iyi çalışan teşkilat mensuplarımız burada, aramızda onlara da teşekkür ediyorum. Bizi bilen bilir, AK Parti teşkilatına her şey yakışır ama yorgunluk yakışmaz, bıkkınlık yakışmaz, durmak yakışmaz" diye konuştu. Davutoğlu, iftar programını düzenleyen Ankara İl Teşkilatına teşekkür ederek, bütün Türk milletinin, İslam dünyasına, gönül coğrafyasına acılardan azade, hüzünlerden uzak nice bayramlar diledi. Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran seçiminin ardından, "daha iyi nasıl başarı sağlarız ve tek başına iktidara tekrar nasıl gelebiliriz" sorusuna yanıt aramak için geniş istişare toplantıları yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN