Şereflikoçhisar'da 'sıcak' zincirleme

Şereflikoçhisar'da aşırı sıcakla eriyen asfalt, bir sürücünün yaptığı hatalı sollamayla birleşince zincirleme kazaya neden oldu. 4 aracın karıştığı kazada 11 kişi yaralandı

Şereflikoçhisar'da 'sıcak' zincirleme
Şereflikoçhisar'da Aile Piknik Alanı yakınında meydana gelen kazada, Hasan Erdoğdu'nun kullandığı ve içinde 7 kişinin bulunduğu 68 EC 634 plakalı otomobil, iddiaya göre önündeki otomobili hatalı sollayarak zincirleme kazaya neden oldu. Aşırı sıcağın etkisiyle eriyen asfaltta kayan 4 araç birbirine girdi. 68 EC 634 plakalı araç ilk olarak karşı taraftan gelen 06 DA 9677 plakalı otomobile, ardından Yaşar Özdemir isimli sürücünün kullandığı 48 YP 305 plakalı otomobile, daha sonra Recep Demir'in kullandığı 06 AT 9671 plakalı otomobile çarptı. Kazaya neden olduğu iddia edilen otomobilin şoförü Hasan Erdoğdu ile aracın içinde bulunan Fadime Tekin, Münevver Emre, Orçun Emre, Orhan Emre, Kübra Öngüç, Hatice Sarıkaya ve Mert Sarıkaya ile 06 DA 9677 plakalı otomobilin sürücüsü Doğan Adak, araç içindeki Hasan Koçyiğit ve Ali Erdoğan yaralandı. Yaralılar Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan bazıları ilk tedavilerinin ardından Ankara'ya sevk edildi.

BU KEZ DE TOPRAK DÖKÜLDÜ
Bölge esnafı, belediye tarafından dökülen ziftin sıcaktan eriyerek araçların kaymasına neden olduğunu ve kazalara davetiye çıkardığını savundu. Esnaf, belediyenin önce çakıl, üzerine de zift döktüğünü, son günlerde artan sıcakların etkisiyle de yolun kayganlaştığını ifade etti. Belediye ekipleri, vatandaşların tepkilerini dikkate alarak, yolun kaygan olmasını engellemek için eriyen asfalt üzerine toprak döktü.

'ZİFTLİ YOL İSTEMİYORUZ'
Ziftli yol istemediklerini belirten bölge esnafı, yoldan geçen yayaların da ziftli ayaklarıyla dükkanları batırdığını dile getirdi. Yetkililerin yolda yaşanan soruna bir an önce çare bulması gerektiğini ifade eden esnaflardan Resul Candan, "Sıcak asfalt istemiyoruz. Ayaklarımızın altına zift yapışıyor. Sonra da işyerlerimizin tabanı batıyor. En önemlisi de kazaya davet çıkarıyor. Şereflikoçhisar'a zift yakışmıyor" dedi. Esnaf Ergun Çetin ise "Asfalt akıyor, dükkân önleri batıyor. Daha düzgün bir asfalt istiyoruz. Atılan asfalttan memnun değiliz. İşyerlerimiz batıyor, sıçrayan taşlarla camlarımız kırılıyor" diye konuştu. Esnaf Ramazan Demirel de "Yoldan geçen arabalar camlarımıza taş sıçratıyor. Bu yol çakıl olmamalı. Yetkililere sesleniyorum: Bir an önce bu yolumuzu yapın" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN