'Getir götürcü' dedi makam otosu verdi

Çankaya Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emrah Çınar'ın ihale vereceği vaadiyle işadamları, müteahhitler ve belediye çalışanlarını tokatlayarak kayıplara karışması gündeme bomba gibi düştü CHP'nin yayın organı Yurt'a konuşan Başkan Taşdelen'nin "Özel kalem müdürüm değil, getir götürcümdü" dediği Çınar'a makam aracı tahsis ettiği ve Sheraton'daki nikahını kıydığı ortaya çıktı

'Getir götürcü' dedi makam otosu verdi
Başkent, CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in özel kalem müdürü Emrah Çınar'ın yaptığı vurgunla sarsıldı. CHP Genel Merkezi'nde satın alma müdürüyken, Alper Taşdelen'in Çankaya Belediye Başkanı seçilmesinin ardından belediyenin özel kalem müdürlüğü görevine getirilen Çınar'ın ihale vereceği vaadiyle işadamları ve müteahhitleri dolandırmasının yanı sıra, belediye çalışanlarına borç takıp ortadan kaybolması bomba etkisi yarattı. Haberin SABAH Ankara'da yayınlanmasının ardından telaşa kapılan CHP'li Taşdelen içini dökmek için CHP'nin resmi yayın organı, milletvekili Durdu Özpolat'ın gazetesi Yurt'u tercih etti. Yurt Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin'e konuşan Başkan Taşdelen, "Emrah Özel kalemim değil, getir götür işlerimi yapıyor" diyerek kendisini savundu.

MAKAM ŞOFÖRÜ BİLE VERMİŞ

Alper Taşdelen'in belediyenin taşeron firmasında sıradan bir çalışan olarak göstermeye çalıştığı Çınar'a belediyeye ait resmi plakalı Renault marka bir makam aracı tahsis ettiği iddia edildi. İddiaya göre Cem Bektaş isimli bir belediye çalışanı da Çınar'a özel şoför olarak tahsis edildi. Şoför Bektaş her sabah Emrah Çınar'ı Çayyolu Ahmet Taner Kışlalı Caddesi'ndeki evinden alıp işe getiriliyordu. Emrah Çınar'ın Alper Taşdelen'in makamının da bulunduğu 3. kattaki özel kalem bölümünde isminin yazılı olduğu bir odasının bulunduğu ifade edildi.

DÜĞÜNE ÜST DÜZEY KATILIM

Emrah Çınar'ın 4 Nisan 2015'te Sheraton Otel'de gerçekleştirilen 150 bin TL'lik görkemli düğününe CHP'den üst düzey katılım sağlandı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eşi Kezban Taşdelen ile katıldığı düğünde genç çiftin nikâhını kıydı. Çınar'ın şahitliğini ise CHP milletvekili Engin Altay yaptı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı düğüne CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin yanı sıra çok sayıda partilinin katılması dikkat çekti.

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK'
SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği olayların ardından Çankaya Belediyesi yetkilileri yaşananlarla ilgili kısa bir yazılı açıklama yaptı. Emrah Çınar'ın işine son verildiğini ifade eden Çankaya Belediyesi yetkilileri, "Söz konusu kişinin yaşananların ardından iş haddine son verdik ve hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi.

CHP'LİLER DÜĞÜNE KOŞTU
Sherotan Otel'deki düğüne CHP'lilerin tam kadro katıldı. İstanbul'dan düğünü giden Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Çınar ile çekilen fotoğrafını Twitter'a koydu.
BİZE ULAŞIN