AK Parti Ankara meydana iniyor

AK Parti Ankara, 1 Kasım'da yapılacak seçimin startını verdi. Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, başkentte 20 vekil hedefiyle kolları sıvadıklarını, çalmadık kapı bırakmayacaklarını ifade etti

AK Parti Ankara meydana iniyor
1 Kasım seçimlerine iki ay kala AK Parti Ankara'da hareketli günler yaşanıyor. 3 Eylül'de aday adaylığı başvurularının sona ermesi ile İl Başkanlığı ile genel merkez arasındaki trafik yoğunlaştı. AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Ankara teşkilatının genel seçimlerde nasıl bir politika izleyeceğini ve hedeflerini SABAH Ankara'ya anlattı.

60 YENİ ADAY ADAYI VAR
İl
Başkanlığına yapılan aday adaylığı müracaatının 200 kişi olduğunu belirten Yamalı, "Bunların yüzde 15'i engelli vatandaşımız, yüzde 20'si ise kadın aday adayı. Üç dönemi biten Ali Babacan ve Cemil Çiçek'in müracaat listesinde isimleri yok. Ancak üç dönem engeli devam eden Salih Kapusuz, Bülent Gedikli, Haluk İpek ve Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, 24. dönem milletvekili olan Nurdan Şanlı, Seyit Sertçelik, Ülker Güzel ve 7 Haziran'da vekil olan isimler müracaatını gerçekleştirdi. 60 tane ise yeni aday adayımız var" dedi.

'SÜRPRİZ İSİMLER OLACAK'
18 Eylül'de adayların açıklanacağını ifade eden Yamalı, 1 Kasım seçimlerinde temayül ve genel merkez mülakatlarının yapılmayacağını belirtti. Yamalı, "Mevcut listeler gözden geçilecek. Ve genel merkez tarafından illerde revizyon gerçekleşecek. Bazı ilçelerde yerel adaylar noktasında talepler aldık bunları da genel merkezimizle değerlendireceğiz. 7 Haziran seçimleri sonrası aday performans raporlarımızı da genel merkeze verdik. Onlar da aday seçiminde etkili olacak. 12 Eylül'de yapılacak kongreden sonra ise adaylarımız netlik kazanmaya başlar. Biz de listeyi zenginleştirecek sürpriz isimleri belirleyip listeye dahil edeceğiz" diye konuştu.

'ANLATACAK ÇOK ŞEY VAR'
Gece gündüz sahada çalışacaklarını ve çalınmadık kapı bırakmayacaklarını belirten Yamalı şöyle konuştu: "Biz halkımıza '1 Ocak ile 7 Haziran arasında nasıl bir Türkiye vardı' konusu ile '7 Haziran'dan sonra nasıl bir değişim yaşandı' bunu anlatmanın gayretinde olacağız. CHP, HDP VE MHP'nin Türkiye'de yıkıcı koalisyonlara evet diyerek, yapıcı koalisyonlara nasıl sırtını döndüğünü, ülkeyi nasıl bir kaosa sürüklediklerini ve neden tekrar seçim yapmak zorunda kalındığını anlatacağız." Ankara'nın tarımda, eğitimde, sağlıkta, sanayide, sanatta, kültür ve turizmde Türkiye'de öncü bir şehir olduğunu söyleyen Yamalı, " Önümüzdeki 5-6 yılda bu alanlarda hazırladığımız yatırımlar var. Ankara'nın marka değerini yükselten 13 yılda yaptığımız eserler var. Bunları halkımızla paylaşacağız. Biz AK Parti olarak Ankara'da yaptık, yapıyoruz ve yapacağız o nedenle vatandaşımıza sahada anlatacak çok şeyimiz var" dedi.

'ANKETLER YÜZDE 44 DİYOR'
7 Haziran genel seçimlerinde büyük bir kampanya yürütüldüğünün altını çizen Yamalı, bu seçimde halkı rahatsız etmeyen bir seçim çalışması yapacaklarını söyledi. Geçen seçimde olduğu gibi çok seçim büroları açmayacaklarını, bayraklama ve afişleme çalışması yapmayacaklarını ifade eden Yamalı, "Daha çok sosyal medya çalışmaları, ev sohbetleri, ev toplantıları ve esnaf ziyaretleri üzerinden bir kampanya yürüteceğiz. Her fırsatta başkentli vatandaşlarımızla olacağız. Sürekli anketler yapıyoruz. Yaptığımız anketlerde yüzde 44 civarında çıkıyoruz. İki aylık güzel bir çalışma ile bunu yukarılara çıkaracağız" görüşünü dile getirdi.

BAŞKENTTE HEDEF 20 VEKİL
Başbakan Davutoğlu'nun İl Başkanları toplantısında Ankara'ya 20 milletvekili hedefi koyduğunu vurgulayan Yamalı şunları kaydetti: "Birinci bölgede 7 vekilimiz var, hedefimiz 10 vekil. İkinci bölgede 8 vekil sayımız var, onu da 10 vekile çıkarmanın gayretinde olacağız. Başbakanımız İl başkanları toplantısında çalışmaların aralıksız sürdürülmesi ve daha çok kişiye ulaşmamız noktasında telkinleri oldu. Başkent için de 20 milletvekili hedefini koydu."
BİZE ULAŞIN