Alacaklı kapıya dayandı Emrah sırra kadem bastı

İhale sözüyle işadamlarını ve müteahhitleri 'tokatlayan' CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen'in özel kalem müdürü Emrah Çınar'ın 10 gün önce lüks sitedeki evini boşalttığı ortaya çıktı Çınar'ın 4 aylık eşi Ebru Çınar da boşanma davası açtı. Pamukkale Sitesi'nin görevlisi "Siteyi sık sık birileri arayıp, Emrah beyi soruyor. Alacaklılarıymış. Ama 10 gün önce gitti" dedi

Alacaklı kapıya dayandı Emrah sırra kadem bastı
CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in özel kalem müdürü Emrah Çınar'ın yaptığı vurgunun yankıları sürüyor. CHP Genel Merkezi'nde satın alma müdürüyken, Alper Taşdelen'in Çankaya Belediye Başkanı seçilmesinin ardından belediyenin özel kalem müdürlüğü görevine getirilen Çınar, piyasayı ve belediyeyi yüklü miktarda dolandırdıktan sonra kayıplara karıştı. Büyük vurgunun ortaya çıkmasının ardından dolandırıldıklarını anlayan pek çok kişi Çınar'ın evine gitse de boş daire ile karşılaştı. Çankaya Belediyesi ile iş yapan çok sayıda müteahhit ve işadamından 'ihale sözü' ile yüklü miktarda para toplayan Çınar'ın telefonlarının da kapalı olduğu belirtildi.

'YENGENLE AYRILIYORUZ'
SABAH Ankara 8 milyon TL'lik vurgunun mimarı olarak aranan Emrah Çınar'ın Ankara'nın en lüks semtleri arasında gösterilen Çayyolu'daki dairesinin kapısını çaldı. Ancak Çınar'ın 2 yıldır ikamet ettiği Ahmet Taner Kışlalı Caddesi üzerinde bulunan Pamukkale Sitesi F Blok'taki dairesini 10 gün önce boşalttığı ortaya çıktı. SABAH Ankara'nın sorularını yanıtlayan bir site görevlisi Emrah Çınar'ın yaklaşık 10 gün önce evi terk ettiğini belirterek "Emrah Bey 2 yıldır bu sitede kalıyordu. Gri bir araç her sabah gelip kendisini alıyordu. Geçtiğimiz günlerde bana 'Yengenden ayrıldık gidiyorum' dedi. Daha sonra da eşi eşyaları toplayıp gitti" diye konuştu.

'NE LANET ADAMMIŞ'
Aynı site görevlisi "Emrah Bey ayrıldıktan sonra bize telefonla onu sormaya başladılar. Alacaklılarıymış. Bize 'Emrah oradaysa geleceğiz' diye soruyorlar. Ama 10 gündür yok. Emrah bey gittikten birkaç gün sonra da eşi evden ayrıldı. Çok üzgündü, hatta Emrah bey için 'Ne lanet adammış' diyerek sitem etti" dedi.

CHP'Lİ VEKİLLER DÜĞÜNE KOŞTU

Emrah Çınar ve eşi 4 Nisan 2015'te Sheraton Otel'de gerçekleştirilen lüks düğünle evlenmişti. Düğüne CHP'li vekiller Engin Altay, Volkan Canalioğlu, Gaye Usluer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin yanı sıra çok sayıda partili katılmıştı. Çiftin 28 Ağustos günü patlak veren vurgun skandalının ardından jet hızıyla boşandığı da iddia edildi. CHP'nin yayın organı Yurt Gazetesi'ne konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen "Özel kalem müdürüm değil, getir götürcüydü" dediği Çınar'a makam aracı tahsis ettiği ve Sheraton'daki düğününde nikahını kıydığı ortaya çıkmıştı. Çankaya Belediyesi'nce yapılan açıklamada Çınar'ın işine son verildiği ve hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti.
BİZE ULAŞIN