Tek yürek Sincan'a MHP duyarsız kaldı

Sincan Belediye Başkanı Tuna'nın teröre karşı ortak sağduyu çağrısına ilçedeki tüm siyasi parti temsilcileri ve STK'lar olumlu cevap verirken, MHP İlçe Başkanı Can ise sessiz kaldı

Tek yürek Sincan'a MHP duyarsız kaldı
Sincan, teröre karşı bir araya gelerek Türkiye'ye örnek olacak birliği sağladı. Son günlerde artan terör olaylarını kınamak ve halkı sağduyulu olmaya davet etmek için Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna öncülüğünde Sincan'daki siyasi parti temsilcileri ve esnaf odaları temsilcileri bir araya geldi. Sincan Kültür Evi'nde düzenlenen programda birlik ve beraberlik mesajı verildi. Tüm siyasi parti temsilcilerinin katıldığı programda, milliyetçilik üzerinden siyaset yapan MHP ve Ülkü Ocakları'nın bulunmaması ise dikkati çekti.

ONAY ALAMADILAR

AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi, BBP, Ülkü Ocakları, Anadolu Gençlik Derneği, Sincan Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Sincan Şoförler Odası bu "Sağduyu'ya çağrı" platformuna davet edildi. MHP İlçe Başkanı Sabri Can ile Ülkü Ocakları, İl Başkanlığı'ndan onay alamadıkları gerekçesiyle toplantıya katılmayacaklarını ifade etti. Diğer siyasi parti ve STK temsilcileri platformu destekledi.

'TERÖRÜN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ'
Terörün şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu söyleyen Tuna, "Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir. Terörün amacı, bizleri bölmek ve kutuplaştırmaktır. Sincan olarak biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği sağduyu ve hassasiyet Türkiye'nin en büyük gücüdür. Şimdi toplum olarak kenetlenme, birlik olma ve sağduyulu davranma zamanıdır. Hain saldırılara karşı ortak bir yürek olacağız. İnsanlıktan çıkmış bu terör odaklarına karşı hep 'bir' olacağız" ifadelerini kullandı.

SİNCAN AİLESİ TERÖRÜ LANETLEDİ
Heyet adına açıklamayı Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna yaptı. Sincan'ı büyük bir aile olarak niteleyen Başkan Tuna, "Belediye yönetimimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasi parti yöneticilerimiz olarak bu ailenin birer ferdiyiz. Büyük Sincan ailesi olarak başta Dağlıca ve Iğdır olmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN