Merzifonlu Nida'ya Mamak'ta umut arayışı

Beyin ameliyatı olacak arkadaşlarına destek vermek isteyen 20 genç Mamak'ta örnek bir projeye imza attı

Merzifonlu Nida'ya Mamak'ta umut arayışı
Dördüncü evre beyin tümörüyle mücadele eden Gazi Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisi Merzifonlu Nida Küçüköner'e arkadaşları umut oldu. 21 yaşındaki genç kızın ameliyatına destek olmak için sosyal medyada 1,5 hafta önce "Nida'ya Can Ver" kampanyası başlatan 20 genç, ünlü isimlere de ulaşmaya çalıştı. Kampanyanın ardından eş zamanlı olarak farklı illerde kermes düzenlendi. Nida için toplanan ve kendilerini Nida'nın kahramanları olarak tanımlayan gençlere Mamak Belediyesi de destek veriyor.

MKM ÖNÜNDE KERMES
Gençlerin örnek mücadelesine destek veren Mamak Belediyesi Mamak Dayanışma Merkezi, Mamak Kültür Merkezi (MKM) önünde kermes düzenledi. Kurulan stantlar Nida için açıldı, satışlardan elde edilen gelir de Nida için toplandı.

AİLELER DE DESTEK VERDİ
Öğrencilerin ailelerinin de destek verdiği kermeste takıdan ahşap boyamaya, mefruşattan gıdaya kadar pek çok ürün satışa sunuldu. Nida'ya destek olmak için alışveriş yapan vatandaşlar da "Nida'nın Kahramanları" yazılı paravanın önüne geçerek, giydikleri kostümlerle Nida'ya ameliyat sonrası gösterilmek üzere fotoğraf çekildi.
BİZE ULAŞIN