Öğretmeni dolandırıp birbirlerine düştüler

Tren istasyonunda darp ettikleri genç öğretmenin bin 585 TL parasını alan "sahte" polisler tutuklandı. Tutuklanan zanlıların sorguları sırasında birbirlerini de dolandırdığı ortaya çıktı

Öğretmeni dolandırıp birbirlerine düştüler
Kendilerini polis olarak tanıtıp genç öğretmeni darp ederek parasını çalan soyguncular 4 gün süren çalışma sonunda yakalandı. İfadeleri sırasında, çaldıkları parayı bölüşürken birbirlerini de dolandırdıkları anlaşılan üç kafadar mahkemece tutuklandı. Filmleri aratmayan olay Etimesgut İstasyon Caddesi'ndeki tren istasyonununda meydana geldi. 26 yaşındaki öğretmen Zafer Ç., tren istasyonunda beklerken yanına gelen ve kendini polis olarak tanıtan 3 kişi tarafından önce darp edildi. Daha sonra sahte polislerce üzeri aranan Zafer Ç.'nin cüzdanındaki 85 TL parasına el konuldu. Ardından soyguncular Zafer Ç.'nin cüzdanındaki bankamatik kartını aldı. Kartın şifresini soran kalpazanlara önce yanlış şifre veren genç öğretmen tekrar darp edildi. Zafer Ç. korkudan kartın doğru şifresini vermek zorunda kaldı. Daha sonra soygunculardan biri bankamatiğe giderek hesabından bin 500 TL para çekti. Cüzdanı ve bankamatik kartı eline verilerek trene bindirilen genç adamın olay yerinden uzaklaşmasıyla soyguncular kayıplara karıştı.

"700 TL ÇEKTİM" DEDİ
Zafer Ç., yaşadığı dehşet verici olayın ardından Emniyete müracaat etti. Zafer Ç.'nin verdiği eşgaller doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerinin 4 gün süren hummalı çalışması sonucu Yakup O., Erhan S. ve Aydın D. isimli sahte polisler yakalandı. Zanlıların ifadeleri sırasında bankamatikten bin 500 TL çeken kişinin arkadaşlarına "Hesapta sadece 700 TL vardı onu çektim" dediği anlaşıldı. Hem genç öğretmeni hem de birbirini dolandıran soyguncular haklarındaki suçlamayı kabul etti. Adliyeye sevk edilen soyguncular çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Zanlıların daha önce de yaralama, uyuşturucu, silah, dolandırıcılık gibi ağır suçlardan sabıkalı oldukları tespit edildi.

'HER POLİSİM DİYENE KANMAYIN'
Emniyet'ten yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımız bu tür olaylar karşısında dikkatli olmalıdır. Her polisim diyene inanılmamalı, mutlaka kimlik sorulmalıdır" ifadelerine yer verildi.

BİZE ULAŞIN